Co czeka emerytów? ZUS podał informacje

Finansowi eksperci apelują, ze emerytury muszą być mniejsze kwotowo. Przyczyną jest to, że nie ma kto pracować na obecne świadczenia. Mamy demograficzny kryzys, a wiek emerytalny pójdzie w górę.

Składki emerytalne będą mniejsze. Konsekwencje mogą być katastrofalne według Roberta Gwiazdowskiego, który jest jednym z członków Rady Nadzorczej ZUS.

Przez to, że w Polsce jest mniej dzieci, niż emerytów, sytuacja stała się bardzo niepokojąca.
Dodatkowo trzeba zauważyć, że na rynku pracy jest coraz mniej osób pracujących w porównaniu do osób, które przechodzą na emeryturę. Mamy społeczeństwo starzejące się.

Wiek emerytalny jest również niesprzyjający.

Oprócz tego wiele pracowników jest zatrudnianych na umowy śmieciowe. To wszytko stwarza duże problemy.
Nie wystarcza środków pieniężnych z umów o pracę dla emerytów.

Jednak jest jeszcze druga strona, która może być pewnym rozwiązaniem.

Brakuje do pracy lekarzy, przez to ludzie chorują i może dojść do większej umieralności. Może to pomóc w problemie, ale nie jest to dobre rozwiązanie dla emerytów i pacjentów, aby w taki sposób rozwiązywać takie problemy demograficzno- emerytalne.

.

.

Jaką drogą pójdą książę i księżna Sussex? Ocenia przyjaciel Lady Di! O tym, co powiedział przeczytasz w: KSIĘŻNA DIANA MIAŁA NA DWORZE SWOJEGO POWIERNIKA. PO LATACH SKOMENTOWAŁ ZWIĄZEK MEGHAN

Gwiazda disco-polo podsyca temperaturę wokół filmu o swoim życiu. O szczegółach przeczytasz: ZENEK MARTYNIUK POTWIERDZIŁ PLOTKI. WALENTYNKI BĘDĄ DLA NIEGO WYJĄTKOWO WAŻNE Z JEDNEGO POWODU

Katarzyna Politowska

Share