Afera podkarpacka. Posłowie PO reagują. Co oni chcą dla Macieja M.?

Agnieszka Pomaska i Arkadiusz Myrcha z Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku o ochronę dla Macieja M., świadka w aferze podkarpackiej.

O swoich działaniach Agnieszka Pomaska i Arkadiusz Myrcha poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie. Ich zdaniem, Maciej M. jest prawdopodobnie ostatnim kluczowym świadkiem w aferze podkarpackiej.

– Wystąpimy o status osoby szczególnie chronionej w zakładzie karnym oraz o status świadka koronnego – poinformowała Pomaska.

Posłowie dodali, że wystąpią do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o „natychmiastowe zwołanie komisji sprawiedliwości i praw człowieka, na której posiedzeniu powinien być obecny osobiście Zbigniew Ziobro”.

– Mamy do czynienia z trzecią śmiercią związaną z aferą podkarpacką. Z trzema świadkami, którzy mogliby powiedzieć, co tak naprawdę działo się w związku z aferą – wskazał poseł Myrcha w nawiązaniu do śmierci Dawida Kosteckiego, który zmarł w warszawskim areszcie.

Afera podkarpacka

Wątki dotyczące afery podkarpackiej wróciły po śmierci Dawida Kosteckiego. To były pięściarz kilka lat temu ujawnił kluczowe informacje w tej sprawie.

Afera wstrząsnęła służbami i tak naprawdę pozostaje niewyjaśniona. Ponadto świadkowie umierali w tajemniczych okolicznościach. O co dokładnie chodzi w aferze podkarpackiej, pisaliśmy niedawno w naTemat.

źródło: „Gazeta Wyborcza”

Share