Beata Szydło jest daleko w tyle. Miażdżący sondaż

Beata Szydło odchodziła z funkcji premiera jako jeden z najpopularniejszych polityków PiS. Przynajmniej tradycyjny elektorat ją uwielbiał i zdawał się nie rozumieć wymiany „pachnącej rosołem” Szydło na nazbyt nowoczesnego Mateusza Morawieckiego. Tymczasem nowy sondaż zdaje się przeczyć temu, że Szydło dla wyborców PiS wciąż jest gwiazdą.

Pomimo odwołania z funkcji premiera powodzenie potwierdzał świetny wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego, absolutnie rekordowy w skali Polski. Wielu wyborców zdawało się tęsknić za byłą premier, która już zawsze będzie kojarzyć się z 500+, czyli pierwszym tak namacalnym transferem socjalnym po 1989 r.

Tymczasem w sondażu Pollstera dla „Super Expressu” zapytano Polaków, którego kandydata na premiera Prawo i Sprawiedliwość powinno wybrać, gdyby wygrało jesienne wybory parlamentarne.

Zdecydowanie wygrał Mateusz Morawiecki – wskazało go aż 66 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński, którego wybralo 12 proc. badanych. Dopiero trzeci stopień podium i to ex aequo ze Zbigniewem Ziobrą przypadł Beacie Szydło. Wskazało ją, tak jak szefa Solidarnej Polski, 4 proc. respondentów. Sklasyfikowano jeszcze Jarosława Gowina, który otrzymał 2 proc. głosów.

Pytany przez „SE” politolog prof. Kazimierz Kik ocenił ponadto, że Szydło „w Europie zginie”, choć jest politykiem wiarygodnym. – Ona jest politykiem typowym polskim, i to populistycznym – wyjaśnił politolog.

źródło: natemat.pl

Share