„Byliśmy na skraju rozwodu”: polka opowiedziała tajemnice, jak przywrócić miłość mężowi

Mąż nie zawsze jest wylewny w okazywaniu swoich uczuć i prawdziwych emocji. Często kobiety czują wtedy, że mąż ich już nie kocha. Są jednak cztery powody takiego zachowania, zwalczając które, możesz znów rozpalić swój związek.

Mąż powinien uczestniczyć w tworzeniu związku w tym samym stopniu, co żona. W małżeństwie obie osoby powinny się wzajemnie wspierać i rozumieć, nie zawsze jednak się to udaje. Pewna kobieta miała z tym problem – przyznała, że przeszło jej przez myśl, że jej małżonek może jej dłużej nie kochać. Okazało się, że problem leży zupełnie gdzie indziej.

Mąż zachowywał się w opinii żony dziwnie. W końcu zrozumiała o co mu chodzi

Im bardziej żona zwierzała się i okazywała swojemu mężowi emocje, tym bardziej on się wycofywał. Milczał i nie odzywał się w trakcie dyskusji o poważnych sprawach. Wielokrotnie przepraszał ją za milczenie, przyznawał, że czuł się przytłoczony.

Okazało się, że za problemem stoi różnica emocjonalna pomiędzy kobietami i mężczyznami. Kobiety odczuwają potrzebę mówienia o emocjach, a mężczyźni rozwiązania problemów emocjonalnych. Mąż milczał, gdyż nie chciał zranić swojej partnerki.

Aby zrozumieć, o co chodzi, żona przestudiowała opracowania dotyczące zachowań mężczyzn. Mimo że utarła się już opinia, iż to kobiety są bardziej emocjonalne, okazuje się, że mężczyźni też odczuwają silne emocje, ale starają się je tłamsić pod wpływem presji społecznej, która wymaga na nich bycie silnymi i nieokazywanie słabości. Żeby zrozumieć swojego męża, kobieta musi poznać jego lęki.

Męskie lęki, których poznanie zaradzi na problemy w związku

Pierwszym powodem jest to, że mężczyźni nieustannie boją się porażek, bo wymagają od siebie ciągłego udowadniania swojej wartości poprzez osiąganie sukcesów. Zbyt duża ilość porażek może doprowadzić go do marazmu, gdzie sparaliżowany lękiem przed przegraną małżonek, przestanie podejmować jakiekolwiek działania. Załamywać go będą także niepowodzenia małżeńskie.

Drugi powód może być dla wielu pań zaskakujący. Mąż, podobnie jak kobieta, boi się odrzucenia. Małżonek potrzebuje być doceniany za swój wkład w małżeństwo, inaczej może szukać poczucia bycia potrzebnym poza domem. Może skutkować to pracoholizmem lub znalezieniem sobie kochanki.

Trzecią kwestią jest fakt, że wielu mężczyzn jako jedyną powierniczkę swoich niepokojów emocjonalnych, wybiera żonę. Niewielu z nich rozmawia ze swoimi kolegami o emocjach, podczas gdy kobiety nie mają z tym takiego problemu. Dlatego też mąż również boi się samotności – kiedy żona jest emocjonalnie i fizycznie niedostępna, czuje dyskomfort.

Czwarty powód wydaje się być paradoksalny – mężczyźni boją się być od kogoś zależni. Dlatego mąż będzie wymagał dużej autonomii w domu – kiedy poczuje, że żona zaczyna integrować w jego niezależność, może ją zacząć od siebie odsuwać. Mężczyzna nie lubi być zdominowany przez żonę, a znacznie lepiej odnajduje się w relacji partnerskiej.

Źródło: pikio.pl

Share