Coraz więcej zachorowań na nowotwór. Janusz Piechociński przekazał druzgoczące informacje

Na nowotwór z roku na rok choruje coraz więcej osób i jak nie trudno się domyślić, coraz więcej umiera. Mimo usilnych starań lekarzy, w wielu przypadkach nawet najlepiej rozwinięta medycyna nie jest w stanie pomóc. Janusz Piechociński przekazał informacje, które przyprawiają o gęsią skórkę.

Nowotwór to potworna choroba, na którą najwięksi uczeni od dziesiątek lat, nie potrafią znaleźć skutecznego lekarstwa. Problem jest tym większy, że przypadków raka jest niewyobrażalnie wiele, a jednoznaczne określenie czynników, które doprowadziły do jego rozwoju, graniczy z cudem. Z takim koszmarem zmagają się nie tylko Polacy, ale i ludność na całym świecie.

.

Coraz więcej zachorowań na nowotwór. Janusz Piechociński przekazał druzgoczące informacje

Janusz Piechociński, za pośrednictwem Twittera, postanowił odnieść się do problemu choroby nowotworowej, wyszczególniając raka jelita grubego. Polityk podał informacje w oparciu o polskie dane statystyczne. Zgodnie z przekazywanymi przez niego wiadomościami, każdego dnia umiera około 33 rodaków, a liczba osób, które w przeciągu roku dowiadują się o swojej chorobie, jest zatrważająca.

Piechociński podkreślił również, że pod względem skuteczności leczenia akurat tego przypadku nowotworu, Polska nie wypada najlepiej, co przyczynia się do takiej ilości zgonów. Zaznaczył również, które kraje mogą poszczycić się lepiej rozwiniętą służba zdrowia, a leczenie w ich placówkach przynosi o wiele lepsze efekty.

– Rak jelita grubego w Polsce: Codziennie umierają 33 osoby. Co roku 18 tys. Polaków dowiaduje się, że ma nowotwór, przeżyje tylko 6 tys. z nich. w terapii raka jelita grubego jesteśmy na szarym końcu – skuteczniej leczą go w Turcji, Czechach czy na Litwie – czytamy we wpisie Piechocińskiego.

Internauci od razu zaczęli komentować post polityka, w głównej mierze zajmując to samo stanowisko. Wielu z nich podkreślało, ze głównym problemem jest również czas oczekiwania na stosowne badanie a niżeli sam proces leczenia, co wciąż jest dla rodaków drażliwym tematem.

Obserwatorzy Piechocińskiego stwierdzili, że czekanie kilka miesięcy na diagnozę przyczynia się do zgonów wielu osób nie tylko na tle raka jelita grubego.

Źródło pikio.pl

Share