„Coś było nie tak z dzieckiem”: kobieta straciła dar mowy, gdy zobaczyła dziecko po porodzie

Historia małej Brenny i jej rodziny to opowieść o pokonywaniu wszelkich przeszkód oraz o bezwarunkowej miłości rodziców. Bywa czasami, że choroba dziecka wydaje się rodzicom zbyt trudna do zniesienia, zdarza się nawet, że zrezygnowani opuszczają rodzinę.

Rodzice powinni jednak zawsze być przy swoim dziecku, niezależnie od sytuacji. Dzięki nim dziecko pokona wszelkie przeszkody, bo wszystko jest możliwe, dopóki rodzina jest pełna miłości i akceptacji.

Przedstawiamy Wam historię właśnie takiej rodziny!

Ich drugie dziecko, córeczka Brenna, urodziła się mając na skórze grubą, żółto-białą błonę.

Nie poruszała się i miała wysoką gorączkę. Na jej ciele było wiele ran. Maleństwo potrzebowało natychmiastowej opieki lekarskiej, jej życie było zagrożone. Przez dwa tygodnie po porodzie jej rodzicom nie wolno było wziąć jej na ręce.

U Brenny zdiagnozowano ciężką chorobę dziedziczną o nazwie Rybia Łuska Arlekinowa.

W jej wyniku skóra rośnie 14 szybciej niż normalnie oraz tworzą się na niej podrażnienia i zaczerwienienia. Stan ten wpływa też na oczy, nos, uszy i usta chorego. Na te chorobę nie ma lekarstwa, często prowadzi ona do śmierci. Rodzice dowiedziawszy się o tym wszystkim przeżyli bardzo ciężki okres. Nie wiedzieli jak poradzić sobie z takim wyzwaniem.

Codziennie podczas spacerów mama Brenny, Courtney, widzi jak jej dziecko jej wytykane palcem i słyszy obraźliwe uwagi pod jej adresem.

Niektórzy nie starają się nawet ściszać głosu komentując wygląd jej dziecka. Inaczej sprawa ma się z dziećmi, te zwykle reagują ciekawością, podchodzą i pytają o Brennę w sposób wynikający ze zwykłego zainteresowania.

Najtrudniejsze dla Courtney są reakcje rodziców, którzy czasami odciągają swoje dzieci na bok, jakby obawiali się kontaktu z Brenną.

Courtney często zastanawia się dlaczego tak się dzieje.

„Czy dystans między nami naprawdę musi być tak duży?

Czy nie mogliby brać dobrego przykładu z nas, rodziców Brenny i uczyć swoje dzieci przy tej okazji tolerancji i wrażliwości na innych? Przecież to, że moja córka wygląda inaczej, nie oznacza, że można ją gorzej traktować” – mówi Courtney.

Mama Brenny bardzo chciałaby, by inni rodzice częściej w miły sposób zwracali się do niej, zachęcali swoje dzieci do wspólnej zabawy z Brenną.

Mimo tych trudności Brenna jest wesołą i pewną siebie dziewczynką. Niewątpliwie bardzo pomaga jej w tym również starszy brat Connor, który jest jej najlepszym przyjacielem.

„Naprawdę życzylibyśmy sobie, żeby rodzice, jeśli nie wiedzą jak się zachować, zwyczajnie do nas podeszli i zapytali o chorobę Brenny. Najgorsze jest unikanie rozmów i unikanie siebie nawzajem.”

Pomimo tak niecodziennych wyzwań, cała rodzina żyje jednak normalnie i nie stroni od rozrywek. Co wieczór Evan, ojciec Brenny, zgodnie ze wskazaniami lekarzy zabiera ją na basen.

Przed urodzeniem Brenny, Evan bardzo się cieszył na myśl, że będzie plótł córce warkocze, teraz natomiast codziennie przemywa jej skórę, która wymaga częstego złuszczania.

Sama Brenna jest zupełnie jak inne dzieci. Uwielbia się bawić, jest bardzo ciekawa świata i kocha swoją rodzinę.
Jej rodzice starają się ją wychowywać tak, by wiedziała, że choroba nie musi jej ograniczać. Zależy im, żeby Brenna zawsze miała marzenia i odważnie dążyła do ich realizowania. Courtney pisze też o ich wspólnym życiu bloga zatytułowanego “Different Beautiful”, na podstawie którego została nawet wydana książka.

Spójrzcie tylko na ich wspólne zdjęcia. Czyż Brenna nie jest słodka i urocza, taka jaka jest?

1

Jeśli zainspirowała Cię ta historia, podziel się nią ze znajomymi na Facebooku! Niech wszyscy wiedzą jak ważne jest, aby spędzić szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo bez uprzedzeń i ocen!

Źródło: polubione.com

Share