Jaką karę wymierzył jej sąd? I to jeszcze nie koniec…

Kolejna odsłona konfliktu pomiędzy Dorotą R. a jej byłym partnerem Emilem Haidarem. Roman Giertych poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Dorota R. została prawomocnie skazana.

Sprawa dotyczyła stosowania przez wokalistkę gróźb karalnych wobec Haidara. Wiadomo, jaki zapadł wyrok i jaką karę poniesie Dorota. Giertych już zapowiedział, że we wrześniu rozpocznie się kolejna, znacznie poważniejsza sprawa…

No i się doigrała. 11 lipca zapadł wyrok w sprawie Doroty R. (35 l.). Wokalistka została skazana na karę grzywny za groźby karalne i rozpowszechnianie filmów zawierających treści kompromitujące Emila Haidara (38 l.).

Jak udało nam się dowiedzieć musi zapłacić na rzecz skarbu państwa 12,5 tysiąca złotych.

Sprawa dotyczy szantażu, jakiego wokalistka dopuściła się w 2015 roku. Artystka próbowała zmusić swojego byłego narzeczonego, by przyznał się swojej rodzinie do problemów z alkoholem. Zasugerowała mu, że jeśli tego nie zrobi, ona opublikuje kompromitujące go materiały.

Haidar nie uległ szantażowi i poinformował o wszystkim prokuraturę. Ta w 2016 r. wszczęła postępowanie z artykułu 191 paragraf 1 kodeksu karnego, który mówi:

„Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

W sprawie Emil Haidar występował jako oskarżyciel posiłkowy. O wyroku poinformował Roman Giertych (48 l.), który reprezentuje Emila Haidara.

„Dziś zapadł wyrok SO w Warszawie w spr. Doroty R. Została prawomocnie skazana na grzywnę za groźby karalne wobec Emila Haidara” – napisał Giertych.

Prawnik poinformował też o kolejnych sprawach przeciwko Dorocie. „We wrześniu rozpocznie się znacznie poważniejsza sprawa, gdzie na ławie oskarżonych skazana dziś Dorota R. zasiądzie wraz z innymi” – napisał.

Artystka na swoim profilu na Instagramie odniosła się do wpisu Romana Giertycha. Stwierdziła, że „w tej sprawie nie ma i nie było takiego zarzutu. „ZMUSZANIA DO OKREŚLONEGO ZACHOWANIA SIĘ” – napisała.

„Zarzut oficjanie brzmiał: w okresie od 15 sierpnia 2015 roku do dnia 27 listopada 2015 roku zmuszała Emila Haidar do określonego zachowania, polegającego na przyznaniu się na forum swojej rodziny oraz rodziny Emila Haidar, że ten jest uzależniony od alkoholu i środków odurzających, grożąc umieszczeniem na portalu społecznościowym Facebook filmów zawierających treści kompromitujące pokrzywdzonego oraz zamieszczając film o takiej treści” – dodała na Instagramie.

.

.

Share