Kobieta zachorowała przez ten produkt dla dzieci. Teraz apeluje do innych, aby sami nie popełnili jej błędu.

Nowotwór był ogromnym zaskoczeniem dla tej kobiety. Teraz uważa, ze wszystkiemu winien jest produkt dla dzieci, którego używała przez długi czas. Apeluje do innych, aby sami nie popełnili jej błędu.

Nowotwór jajników był dla niej druzgoczącą diagnozą. Lekarze nie potrafią pomóc kobiecie, która powoli odchodzi. Przed śmiercią chce jednak opowiedzieć swoją histrię, aby ludzie z całego świata, a zwłaszcza inne panie, nie korzystały ze szkodliwego produktu. Co najgorsze, producent reklamuje go jako idealny dla dzieci.

Kobieta zachorowała na nowotwór przez ten produkt

Eva Echeverria od lat używała jednego produktu, który pomagał w utrzymaniu higieny intymnej. Zawsze pamiętała, aby użyć talku dla niemowląt marki Johnson and Johnson’s. Uważała, że zasypka jest dla niej korzystna, bowiem zapobiega obtarciom oraz odparzeniom, a do tego sprawiała, ze przez cały dzień czuła się świeżo. Była zdania, że produkt dedykowany dzieciom musi był w 100% bezpieczny. Była w ogromnym błędzie.

Po 50 latach stosowania, w 2007 roku, lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór jajników. 63-latka jest pewna, że to wina producenta talku, który nie poinformował na opakowaniu o obecności substancji rakotwórczej. Teraz, gdy może jedynie czekać na śmierć, chce zaapelować do innych kobiet, aby nie używały tego samego produktu. Chce też, aby firma odpowiedziała za zatajenie tak ważnych informacji przed konsumentami.

Firma ukryła ważna informację?

Eva postanowiła skierować sprawę do sądu, gdzie rozpatrzono jej przypadek. Uznano, że Johnson and Johnson’s faktycznie jest winny ukrycia informacji o szkodliwym składniku i przyznał chorej nowotwór odszkodowanie wyrównawcze wysokości 70 milionów dolarów oraz rekompensatę za w ramach sprawy karnej w wysokości 347 milionów dolarów. Łącznie 63-latka otrzymała sumę 417 milionów, jednak zdrowia nikt jej nie odda.

Nieuczciwość firmy zabrała kobiecie zdrowie, a do tego znacznie skróciła jej życie. To jednak nie jedyny taki przypadek. Do tej pory do kalifornijskich sądów wpłynęło około 300 pozwów z tego samego powodu. Wszystkie opierały się na badaniach przeprowadzonych w 1982 roku, z których jasno wynika, że stosowanie talku tego producenta przyczyniło się do zwiększenia liczby pacjentek chorych na nowotwór o 92%.

Źródło:planetapolska.net

Share