„Kobiety nie doceniają tego problemu, a tym bardziej poważnie”: domowym sposobom pozbędziesz się grzybicy miejsc

Grzybica pochwy nazywana też kandydozą lub drożdżycą to choroba wywoływana przez grzyby Candida.

Grzybica miejsc intymnych statystycznie częściej występuje u kobiet, ale mężczyźni również mogą być narażeni na zachorowanie. Wiemy, że skutki kandydozy są bardzo nieprzyjemne i irytujące. Istnieją na szczęście sposoby leczenia. Zazwyczaj opiera się ono na maściach i lekarstwach zwalczających grzyby. Dzisiaj pokażemy Wam 8 domowych sposobów zaradczych przy leczeniu tej choroby.

Oregano

Oregano to naturalny środek antybakteryjny oraz przeciwzapalny. Te cechy sprawiają, że bardzo dobrze radzi sobie z eliminowaniem grzybów candida. Dodaj 1 łyżeczkę oregano do 1/2 litra gorącej wody i dobrze wymieszaj. Taką miksturą przemywaj problematyczne miejsca. Powtarzaj tę czynność codziennie przed pójściem spać i staraj się nie zakładać bielizny na noc, aż objawy nie ustąpią.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest naturalnym antybiotykiem, a dzięki swoim właściwościom przeciwgrzybiczym staje się idealnym środkiem do leczenia kandydozy. Do miski wsyp 50 g sody i zalej gorącą wodą. Mieszanką przemywaj okolice intymne. Najlepiej jest robić to codziennie przez około 20 minut.

Czosnek

Czosnek to również naturalny antybiotyk i środek przeciwgrzybiczy, który zwalcza wiele bakterii oraz grzybów. Codziennie zjadaj dwa ząbki czosnku na surowo lub dodawaj je do jedzenia. To pomoże wzmocnić Twój układ odpornościowy i ochroni Cię przed nieproszonymi gośćmi w organizmie.

Ocet

Ocet, zwłaszcza jabłkowy jest bogaty w substancje kontrolujące rozwój grzybów i równoważących poziom pH organizmu. Ocet reguluje poziom kwasowości i skutecznie zapobiega kandydozie. Wystarczy zmieszać w misce 4 łyżki octu i 1/2 litra ciepłej wody. Codziennie przez 20 minut przemywaj miejsca intymne tą mieszanką. Możesz też wymieszać 1 łyżkę octu z 200 ml wody i pić na 15 minut przed śniadaniem, aż infekcja nie zniknie.

Olej kokosowy

Olej kokosowy zawiera tłuszcze nasycone, które uważa się za związki przeciwbakteryjne. Potrafią one też eliminować kilka rodzajów grzybów, w tym grzyby candida. Codziennie dodawaj do gotowania 1 łyżeczkę oleju kokosowego. Możesz też wcierać go w miejsca intymne 3 razy dziennie, aż objawy znikną.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski to roślina, której sok zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które wspomagają walkę z bakteriami i grzybami. Dodaj 2 łyżeczki mniszka lekarskiego do 1 litra wrzącej wody. Mocz liście przez kilka minut i poczekaj aż wywar lekko ostygnie. Pij taką herbatkę 2 – 3 razy dziennie, aż pozbędziesz się objawów.

Jogurt naturalny

Jogurt naturalny zawiera probiotyki i kultury pożytecznych bakterii, które chronią nasz organizm i eliminują niepożądane bakterie. Mają także zdolność leczenia infekcji spowodowanych grzybami. Wystarczy, że nałożysz łyżeczkę jogurtu na problematyczne miejsca i zostawisz na mniej więcej godzinę. Proces ten powtarzaj dwa razy dziennie, aż pozbędziesz się nieprzyjemnych objawów.

Miód

Miód ma potężne właściwości przeciwgrzybicze. Jest więc idealnym środkiem do leczenia drożdżycy. Nałóż łyżeczkę miodu na miejsca intymne i po 15 – 20 minutach zmyj ciepłą wodą.

Źródło: polubione.com

Share