Kornel Morawiecki ujawnił, co trzyma go przy życiu. Ojciec premiera jest poważnie chory

Kornel Morawiecki jest poważnie chory. Polityk cierpi na raka. Na łamach Super Expressu zdobył się na szczere wyznanie, w którym ujawnił, co trzyma go przy życiu.

.

Kornel Morawiecki zachorował na raka trzustki. Chociaż wiele osób chorobę tę traktuje jak wyrok i przechodzi załamanie, on poddawać się nie zamierza. Walczy o to, by odzyskać zdrowie. Niedawno pojawił się w Sejmie, gdzie wrócił po dojść długiej przerwie.

KORNEL MORAWIECKI MA RAKA TRZUSTKI

Kornel Morawiecki w ostatnich dniach sporo czasu spędził w szpitalu. Przeszedł serię chemioterapii, ale jak się okazało, to dopiero początek jego zdrowotnych problemów. W pewnym momencie źle zaczęły pracować m.in. nerki oraz serce.

Mam kłopot z nerkami, odezwało się też serce. Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju – podkreślał polityk w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu.

.

Właśnie dlatego zamierza wystartować w nadchodzących wyborach – tym razem będzie ubiegać się nie o mandat poselski, a senatorski. Jego decyzją był zdziwiony premier, a prywatnie syn Kornela – Mateusz Morawiecki. Zapytał dlaczego to robi.

Odparłem, że skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski.

Polityk przyznał też, że planuje czynną kampanię wyborczą. Planuje jeździć po Podlasiu, z którego kandyduje, licząc na to, że pozna mieszkańców tych terenów, a także będzie miał okazję porozmawiać o ich problemach i bolączkach.

.

Źródło:jastrzabpost.pl

Share