Kotlety schabowe z przepisu Magdy Gessler. Są nadzwyczajnie kruche, rozpływają się w ustach

Kotlety schabowe z przepisu najbardziej znanej restauratorki w Polsce podbijają kolejne podniebienia. Magda Gessler zna się na rzeczy i od chwili, kiedy jej sekretny przepis na kotlety wypłynął do sieci, na stołach coraz częściej pojawia się mięso przygotowane w ten szczególny sposób.

.

Kotlety schabowe z przepisu Magdy Gessler raz przygotowane będą gościć na stole regularnie – i to nie tylko z okazji niedzielnego obiadu. Sekretem są tu dwa składniki, które użyte w odpowiedni sposób sprawiają, że mięso staje się niezwykle kruche i jeszcze bardziej smakowite.

Do wykonania dania potrzebne są dodatkowe składniki

To danie przyrządzone według przepisu Magdy Gessler sprawi, że rodzina będzie prosiła o więcej. To idealna alternatywa dla schabowych przyrządzanych na szybko. Jeśli poświęcimy mięsu odrobinę więcej czasu, podniebienie nam za to zdecydowanie podziękuje.

Aby wykonać kotlety schabowe Magdy Gessler należy przygotować sobie aż kilogram schabu. Restauratorka przyznaje, że wychodzą jej z tego 4 potężne kotlety wielkości talerza. Jednak można zrobić kilka mniejszych z mniejszej ilości mięsa. Jedna z kulinarnych blogerek wykorzystała 360g schabu i wykonała z niego 5 porcji schabowych.

Dodatkowo na blacie powinny się znaleźć: cebula, 400 ml mleka, 2 jajka, bułka tarta z mąką pszenną, sól i pieprz, a także niezastąpiony smalec.

Kotlety schabowe – przepis

Magda Gessler swoje kotlety rozbija bardzo cienko. Jeśli w mięsie znajdują się żyłki, należy je poprzecinać – inaczej spowodują, że podczas smażenia mięso będzie się brzydko zawijać. Kiedy mamy już przygotowaną i rozklepaną „bazę”, czas na sekretny trik Gessler.

Cebulę należy obrać i pokroić w piórka. W miseczce trzeba poukładać kolejno: schab, cebula, schab, cebula itd., a potem całość zalać mlekiem. Następnie taki przekładaniec wystarczy przykryć i włożyć do lodówki na 3 godziny. Dopiero po tym czasie można wyjąć mięso ze specjalnej zalewy.

Po wyciągnięciu kotletów trzeba koniecznie je osuszyć, inaczej będzie mocno pryskać na patelni. Wystarczy doprawić je do smaku solą i pieprzem, a potem postępować według znanego schematu. Każdy kotlet obtaczamy w mące, następnie wkładamy do roztrzepanego jajka i potem do bułki tartej. Na rozgrzanym smalcu wystarczy smażyć je z obu stron aż do zarumienienia.

źródło: pikio.pl

Share