Meghan i Harry nie są książętami?

Meghan Markle i książę Harry w momencie ślubu uzyskali tytuł książąt Sussex. Para zrezygnowała jednak z tego tytułu. Nie na długo. Meghan i Harry chwilowo posługują się tytułem hrabia i hrabina, a jest to związane z ich wakacyjnym wyjazdem.

19 maja niemal cały świat żył ślubem Meghan Markle i księcia Harry’ego.Para w momencie zawarcia związku małżeńskiego od razu otrzymała tytuł książąt Sussex. I choć wiele osób zna ten tytuł, to okazuje się, że para nie wszędzie może się nim posługiwać. Ponoć nawet w części Wielkiej Brytanii nie obowiązuje ich ta nazwa.

Meghan i Harry nie są książętami?

Meghan i Harry na czas wyjazdu do Szkocji zrezygnowali z tytułu książąt Sussex i teraz nazywają się inaczej. Dlaczego? W dniu ślubu dostali w posiadanie od królowej Elżbiety, oprócz ziem hrabstwa Sussex, jeszcze jedno miasto – Dumbarton w Szkocji.

Tam są nazywani hrabią i hrabiną. Te zwroty są znane tamtejszym mieszkańcom. „Podczas pobytu w Balmoral, Harry i Meghan znani są jako Hrabina i Hrabina Dumbarton” – poinformowało „The Sun” królewskie źródło.

Balmoral to letnia posiadłość królowej Elżbiety, w której co roku spędza wakacje. Czasem są tam organizowane też ważne wydarzenia i spotkania świąteczne. Tym razem Meghan i Harry zabrali małego Archiego i odwiedzili Elżbietę w zamku. Ponoć Harry jest do tej pory dopiero trzecim mężczyzną, który został hrabią tego miejsca. Zanim Elżbieta postanowiła go w ten sposób wyróżnić, tytuł ten podobno nie był używany przez 300 lat.

Tytuły Meghan i Harry’ego

Para ma w sumie trzy tytuły. Oprócz Ich Wysokości Książąt Sussex oraz Hrabiego i Hrabiny Dumbarton, Meghan i Harry mogą nazywać się Baronem i Baronową Kilkeel w Irlandii Północnej. Meghan jest także… Księżniczką Wielkiej Brytanii. Ostatnio Pałac Buckingham poinformował, że to jest oficjalny zawód Meghan, a tym samym jej kolejny tytuł.

Share