Mijają się z prawdą regularnie, w sprawach większej, ale i małej wagi. Kto to taki?

Mijają się z prawdą regularnie, w sprawach większej, ale i małej wagi. W zasadzie robią to nieświadomie, z przyzwyczajenia.

Nawet wtedy, gdy wcale nie ma konieczności, by kłamać. Czasem chodzi też o rozrywkę – zabawnie jest patrzeć, jak ktoś nabiera się na ich opowieści. Kto to taki?

1. Wodnik

Wodniki uwielbiają bawić się rzeczywistością i naginać ją do swoich potrzeb. Dla nich życie to teatr, a ludzkie uczucia oglądają jak kolejne odgrywane sceny. Swoich kłamstewek nie odbierają jak potencjalnych krzywd wyrządzanych drugiemu człowiekowi.

Dla nich to coś na kształt eksperymentu psychologicznego, który z zaciekawieniem obserwują. Na świadomym poziomie nigdy nie kłamią, by sprawić komuś przykrość.

2. Rak

Raki kłamią stosunkowo często, ale robią to w ich mniemaniu w dobrej wierze. By nie sprawić komuś przykrości, by uniknąć kłótni lub nieprzyjemnych sytuacji. Zdarza im się zatajać jakieś fakty lub mówić nieprawdę w żywe oczy, ale nie mają poczucia, że robią coś złego.

Wręcz przeciwnie, odbierają to raczej jako formę altruizmu – dla nich to parasol ochronny, który rozkładają nad okłamywaną osobą, by ustrzec ją przed zranieniem.

3. Skorpion

Zodiakalne Skorpiony sięgają po kłamstwo, by osiągnąć swoje cele. Sukces w pracy, pokonanie przeciwnika, zdobycie wybranka serca – osoby urodzone w tym znaku potrafią uciec się do wyrafinowanych metod, gdy widzą przed sobą jakąś korzyść.

Skorpiony są przy tym wytrawnymi graczami i naprawdę ciężko jest się zorientować, że zostało się przez nie zmanipulowanym.

4. Bliźnięta

Osoby spod znaku Bliźniąt uwielbiają plotki i intrygi. Są znane ze swojej dwulicowości – drzemie w nich dobry i zły bliźniak. Gdy ten drugi dojdzie do głosu, trzeba dzielić wszystko co powie przez dwa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie w znaczący sposób mijać się z prawdą. Po co? Przede wszystkim dla zabawy, ale też w ramach zemsty za często nieco wydumane krzywdy.

5. Waga

To mistrzowie dyplomacji, ale i manipulacji. Potrafią kłamać, by się wybielić i z każdej sytuacji wyjść obronną ręką. Mówią nieprawdę lub zatajają jakieś zdarzenia, aby otoczenie miało je za osoby lepsze niż są w rzeczywistości. Chcą uchodzić za wzór wszystkich cnót i zwykle im się to udaje.

Źródło: Onet Magia

Share