Jak nás ovlivňuje planeta vašeho znamení? Archeologický nález

Astrologie se zabývá vztahem postavení nebeských těles k jevům na Zemi. Popisuje sklony a tendence, neurčuje, že se něco musí zákonitě stát.

Každé znamení zvěrokruhu má svoji planetu či hvězdu, která jeho znamení vládne. Symbolizují podněty a potřeby člověka stejně jako jeho vnímání okolního světa i sebe sama. Jaké nebeské těleso vládne vám?

Znamení Beran – Mars

.

Tito lidé jsou narozeni pod nadvládou planety Mars. Mezi jeho znaky se řadí surová moc, silná vůle, vášeň ale také útočnost.

Lidé ve znamení Berana jsou často fyzicky zdatní a výkonní. Na druhé straně tu je neústupnost až násilnickost.

Znamení Býk – Venuše

..

Pravděpodobně každý ví, že planeta Venuše je symbolem lásky a krásy. Vyrovnanost, harmonie a přirozená smyslnost.

Takové vlastnosti mají ženy narozené ve znamení Býka. U mužů se vyznačuje především přizpůsobivostí, taktem a radostí ze života.

Znamení Blíženci – Merkur

.

Tato planeta spojuje ženský a mužský princip. Ženský prvek je v podobně vypočítavé lásky, zatímco u mužů je to nejčastěji intelekt. Merkur je primárně planetou komunikace, přičemž znázorňuje také důvtip, zručnost a obratnost.

Znamení Rak – Měsíc

.

Měsíc je protikladem Slunce. Je totiž symbolem ženskosti a plodnosti. Lidé pod nadvládou Měsíce bývají velice empatičtí.

V lásce a vztazích hledají náplň života. Mohou se ale také projevovat sklony k přehnané citlivosti a slabé vůli.

Znamení Lev – Slunce

.

Jelikož je Měsíc představitelem především ženskosti, Slunce naopak představuje mužskost. Tito lidé se pak vyznačují především úsilím o dosažení životního úspěchu. Mohou se u nich objevovat také negativní vlastnosti jako panovačnost a namyšlenost.

Znamení Panna – Merkur

.

K lidem narozeným ve znamení Panny náleží planeta Merkur. Stejně jako k Blíženci.

Jsou to lidé otevření, zvídaví a dobře vědí, co je pro ně nejlepší. Dokáží být velice mazaní pokud se snaží něčeho dosáhnout.

Znamení Váhy – Venuše

.

Stejně jako u znamení Býka je vládcem Váhy planeta Venuše. Jsou to lidé, kteří žijí v rytmu svých citů a pocitů.

Jsou citlivý a často mají rádi umění a krásu. Přestože touží po pořádku a harmonii, dokáží být velice lenivé.

Znamení Štír – Pluto

.

Pluto je planeta, která náleží lidem narozeným ve znamení Štíra. Je to těleso dvou tváří. Na slabé jedince Štíra působí tak, že je činí ještě slabšími.

Na druhou stranu silným lidem znásobuje jejich sebejistotu. V horoskopu znázorňuje regeneraci, smrt, násilí, transformaci a zradu.

Znamení Střelec – Jupiter

.

Planeta moudrosti a blahobytu. Takový je Jupiter. U lidí narozených ve znamení Střelce můžeme tedy pozorovat sílu vlastního přesvědčení, silný optimismus, humor, nadšení pro věc ale také talent a uměleckou zručnost.

Znamení Kozoroh – Saturn

.

Tato planeta je především představitelem trestu a pomsty. Lidé ve znamení Kozoroha se tedy nemohou vyhnout jak kladným, tak záporným aspektům této planety.

Mezi klady patří uvážlivost a velký cit pro zodpovědnost. Mezi ty negativní pak zlomyslnost, malichernost a nedůvěřivost.

Znamení Vodnář – Uran

.

Vládnoucí planetou je pro lidi narozené ve znamení Vodnáře Uran. Často působí velice nečekaně a to jak v příznivém, tak i negativním smyslu. V horoskopu znázorňuje jedinečnost, originalitu a nevypočitatelnost.

Znamení Ryby – Neptun

.

Díky nadvládě Neptuna ve znamení Ryb se tito lidé dokáží dobře vcítit do pocitů a potřeb druhých. Mají uměleckého ducha a jsou velmi inspirativní.

Slabší povahy tohoto znamení však svádí k alkoholu a drogám. Jsou to citlivý lidé, kteří mnohdy padnou do rukou podvodníka.