„Vy jste našla tajemství štěstí“ – řekl bezdomovec. Majitel restaurace překvapil každý svým vlastním způsobem

Jak často chodí lidé kolem bezdomovců a žebráků a předstírají, že prostě neexistují? Takoví lidé jsou zpravidla prakticky neviditelní nejenom pro společnost, ale i pro nás.

Navíc jejich chování, které se liší od našeho obvyklého chování, vzbuzuje upřímný údiv.

Číšnice jménem Marie z jedné texaské restaurace porušila své zvyky − i když podle pravidel této restaurace bylo jejím pracovníkům zakázáno dávat jídlo bezdomovcům a dalo se očekávat, že je bude muset zaplatit z vlastní kapsy.

Jednoho krásné dne se na prahu restaurace objevil bezdomovec, byl ledabyle oblečený a špinavý. Dalo se předpokládat, že už se dlouho nemyl.

.

Když se obtížně dostal ke stolu, posadil se, ale nikdo ho nepřišel obsloužit. Ostatní návštěvníci si od něj začali odsedávat.

arie se k němu zdvořile obrátila, stejně jako by to udělala k jinému hostu. Když se představila, přijala objednávku a přinesla mu jídlo. Oba hosté i další pracovníci restaurace to s úžasem sledovali.

Manažer připomněl Marii, že pokud host nemá peníze, bude za jídlo muset zaplatit sama. Marie s tím souhlasila.

Nezvyklý host jedl, požádal o účet a zaplatil za něj. A nejenže zaplatil, ale nechal jí stodolarové spropitné – na čaj.

Nikdo si nedokázal představit, že by měl takové peníze. Ale ještě více všechny překvapila poznámka o vděku za laskavé chování, které Marie prokázala vůči jiné osobě.

Vy jste našla tajemství štěstí. Dobrotivost vás bude i nadále provázet po cestě životem, napsal jí host.

Proč se tak stalo?

Jak se ukázalo, tento bezdomovec byl majitelem restaurace a oblékl se tak právě proto, aby zjistil kvalitu obsluhy a jídla ve svém zařízení.

Sotva to mohlo někoho napadnout, ale Marie ukázala, že s každou osobou, bez ohledu na to, jaká je, by se mělo zacházet s největší úctou.

Po této události povýšili Marii na místo manažera a v jejím životě došlo ještě k mnoha zajímavým změnám.