Jak se rychle zbavit zarůstajícího nehtu? Tohle vám pomůže od bolesti jak nic jiného

Také patříte k těm, kterým ač se snaží, jak mohou, neustále zarůstají nehty na nohou? Je to věčný boj s bolestí a nepohodlím.

Většinou se to týká palců na nohách. Máme pro vás však několik jednoduchých tipů, jak tento problém vyřešit!

.

Solná lázeň

Pokud chcete zabránit opakovanému zarůstání nehtů, zkuste používat lázeň v teplé solné lázni. Namočte nohu asi na 15 minut před koupáním nebo sprchováním do teplé vody s přidanou koupelovou solí.

Je to síran hořečnatý, jehož pomocí snížíte otok a zjemníte nehty.

Masti a antibiotika

Použijte léčivou mast, nejlépe antibiotika, běžně dostupná v lékárně nebo se poraďte s lékařem, který vám vhodnou mast doporučí. Nikdy nesahejte k domácí chirurgii, nadělalo by vám to více problémů a hlavně bolesti.

.

Kousek bavlny dělá zázraky

Po opakované solné lázni, kdy je nehet měkčí, vezměte čistý kousek navlhčené gázy nebo bavlny a jemně jej zasuňte pod zarůstající nehet. Můžete také nanést nejprve větší množství masti, aby gáza lépe pod nehet vnikla.

Opatrně a pečlivě odstraňte nehet od kůže

Použijte třeba pilník na nehty, jemně nadzvedněte změklý nehet a opatrně odstřihněte od kůže. Nezapomeňte vše důkladně ošetřit třeba peroxidem vodíku, popř. alkoholem.

Nezapomínejte na prevenci

Snažte se věnovat vašim nehtům na nohách stejnou, ne-li větší pozornost jako nehtům na rukách. Nezapomínejte je pravidelně ošetřovat, mazat a stříhat.

Po koupeli je důležité nohy důkladně osušit a to i mezi prsty, zabráníte tak výskytu případných plísní. Zvolte správnou obuv, aby prsty byly v pohodlí, boty by neměly tlačit na prsty.

.

Stříhání je důležité

Nehty na nohách stříháme vždy do roviny. Důležitá je také správná délka nehtů. Pokud zvolíte příliš krátký nehet, jeho růst se tím zvýší.

Je dobré nechat nehty nepatrně delší. Zabráníte tak tlaku na prsty v pevné obuvi, což může vést k zánětům.

Podle odborníků je třeba upravovat délku nehtu tak, aby byla stejná jako špička prstu.

Masáž vám uleví

Pravidelnou péčí o vaše nohy se rozumí jak stříhání nehtů, ošetřování pomocí krémů, obrušování ztvrdlé kůže pemzou, tak také jemná masáž, která uvolňuje nejen napětí v těle, ale také odstraní pocit těžkých nohou.

Na co si dávat pozor

Nepodceňujte problémy, které máte s nadměrným růstem nehtů na nohách.

Je všeobecně známo, že se to týká lidí s diabetem, kdy ztrácejí citlivost v oblasti nohou. Nepřiměřeně suchá a popraskaná kůže může zase signalizovat poruchu funkce štítné žlázy.

Pokud se u vás delší dobu vyskytují tyto problémy, neváhejte vyhledat lékaře.