Nigdy wcześniej nie rozmawiał o tym. Dlaczego jeden z najbardziej kultowych polskich aktorów zniknął na lata?

Nowotwór okazał się być jak wyrok. Dla kultowego polskiego aktora, który w kilkanaście lat stał się wręcz ikoną polsatowskiego serialu, świat się załamał. Jednak nie poddał się, bo miał dla kogo żyć. O swojej tragedii nie rozmawiał z nikim.

.

Nowotwór, z którym walczył przez długi czas kultowy aktor polskich seriali, był dla niego trudną diagnozą. Przez pewien czas człowiek filmu nie angażował się w większe role – zarówno serialowe, jak i filmowe. Sympatycy kunsztu aktorskiego Tomasza Dedka byli mocno zaniepokojeni. Jak widać, słusznie.

Nowotwór zaatakował organizm aktora znanego m.in. z „Rodziny Zastępczej”

Tomasz Dedek, rozpoznawalny 61-letni aktor, zafundował sobie kilkuletnią przerwę od grania. Wszystko przez chorobę, dlatego z nieukrywaną radością na pewno będzie świętować swoje 62. urodziny 20 września wraz z rodziną. Wolał skupić się na sobie, swoich problemach i sprawach prywatnych, przez nowotwór musiał również zrezygnować z roli w Teatrze Komedia. Jednak wiadomo już, że niedługo wróci na ekrany.

Kiedy u aktora wykryto raka i upewnił się w swojej diagnozie, poszedł na spotkanie z dyrektorem teatru i poprosił o zastępstwo w sztuce „Interes życia”. To jedna z nielicznych osób, oprócz bliskiej rodziny, która wiedziała o nowotworze aktora.

– Powiedział nam o tym, gdy okazało się, że ma szansę wyzdrowieć – powiedziała jedna z koleżanek Tomasza Dedka dziennikarzom z „Życia na gorąco”.

Tomasz Dedek miał dla kogo walczyć z nowotworem. Ma kochającą żonę, a także trójkę dzieci – w tym jedno bardzo małe. Rodzina to dla niego priorytet i najważniejsza wartość w życiu.

– Jedyne co tak naprawdę mamy to nasze dzieci. Musimy o nie dbać. Dbać o rodzinę – mówił aktor w jednym z wywiadów.

W tym roku Tomasz Dedek wróci na ekrany w filmie „Marcel” reżyserowanego przez Marcina Mikulskiego. Aktor ma również po 18 latach przerwy pojawić się w „M jak miłość”. Wcześniej grał tam Roberta Kozielskiego, wspólnika Zduńskiego.

Dla aktora najważniejsza w życiu jest rodzina

Tomasz Dedek najbardziej znany jest z roli Jędruli w serialu „Rodzina Zastępcza” emitowanym na Polsacie. Widzowie pamiętają go też z „Czasu honoru”, „Prawa Agaty”, „Na krawędzi” czy też „Belfra”.

Źródło:pikio.pl

Share