Opozycja przypomniała groźby Jarosława Kaczyńskiego

Koalicja Obywatelska odpowiedziała na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który mówił o „piętnowaniu wrogów”. W najnowszym spocie politycy opozycji postarali się, by te słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości mogli usłyszeć wszyscy wyborcy.

To kadr z nowego spotu Koalicji Obywatelskiej. Opozycja przypomniała groźby Jarosława Kaczyńskiego. • Fot. Twitter.com / @Platforma_org

Nagranie opozycji to nawiązanie do niedawnej wypowiedzi prezesa PiS. Na konwencji w Sosnowcu Kaczyński otwarcie zapowiedział, że przeciwnicy jego partii „będą piętnowani”. – Nowa polska elita władzy, także elita kulturalna, nie pracuje już dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani i będą piętnowani dalej! – ogłosił.

Ale na tym nie koniec. Na łamach portalu wPolityce.pl, znalazł się również wywiad z prawicowym dziennikarzem Witoldem Gadowskim. – Czy pani Tokarczuk ma pozytywny wpływ na popularyzację Polski? Nie sądzę – ocenił. Dodał również, że Akademia Szwedzka ma „pewne preferencje ideologiczne”.

Olga Tokarczuk jest drugą po Wisławie Szymborskiej Polką, która dostała Literacką Nagrodę Nobla. Polska pisarka od początku była wymieniana pośród największych faworytów do tegorocznej nagrody.

Źródło natemat.pl

Share