Ostrzeżenie I stopnia dla 11 województw na południu Polski. Mają tam wystąpić burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał ostrzeżenie I stopnia dla 11 województw na południu Polski. Mają tam wystąpić burze z gradem. Zalecanie jest zachowanie ostrożności i śledzenie dalszych komunikatów.

Komunikat o ostrzeżeniach obowiązuje na południowym zachodzie kraju do godz. 21, a na południowym wschodzie – do godz. 22.

W tym czasie możemy spodziewać się utrudnień m. in. w ruchu drogowym oraz zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych z możliwością ich odwołania.

W nocy mogą wystąpić przelotne opady deszczu oraz burze – również na południu. Temperatura minimalna od 8°C na północnym wschodzie, 11°C, 14°C na przeważającym obszarze, do 16°C na północnym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na północy kraju miejscami rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, a w południowej części Polski również burze.

Temperatura maksymalna od 18°C na północnym wschodzie do 23°C miejscami na zachodzie; nad morzem od 16°C do 20°C; na Podhalu około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany – z północy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Share