Piekarnik czysty w kilka minut. Genialny trik!

Piekarnik to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Wszyscy, którzy korzystają z tego sprzętu, doskonale wiedzą, jak szybko się brudzi. Istnieje jednak genialny trik, który sprawi, że piekarnik będzie błyszczał w kilka minut.

Piekarnik potrafi zabrudzić się w dosłownie kilka minut. Jest podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni i od czasu do czasu wszyscy z niego korzystają. Oto genialny trik, który ułatwi życie tym, którzy lubią piec, ale nienawidzą sprzątać po sobie w kuchni.

Piekarnik czysty w kilka minut

Piekarnik czysty w kilka minut? Osobom, które często z niego korzystają, wydaje się to niemożliwe. Jak wiadomo, sprzęt ten szybko ulega różnego rodzaju zabrudzeniom, a tłusty osad pojawiający się na szybie, ekstremalnie trudno usunąć.

Oto prosty sposób na to, żeby piekarnik dosłownie błyszczał. Do jego zastosowania potrzebnych jest kilka podstawowych artykułów, które większość ludzi ma w swoim domu. Poznajcie ten genialny trik, który pozwoli wam zaoszczędzić sporo czasu.

Genialny trik

Do ekspresowego czyszczenia będą Wam potrzebne następujące produkty:

– woda,

– butelka ze spryskiwaczem,

– proszek do pieczenia (soda oczyszczona),

– ocet,

– ścierka,

– mała miska.

Jak widać, lista ta nie jest szczególnie wyszukana i wszystkie potrzebne artykuły z łatwością znajdziemy w swoim domu.

Żeby zabrać się do czyszczenia, na początku trzeba zmieszać kilka łyżek sody oczyszczonej z niewielka ilością wody. Dzięki tej czynności otrzymamy specyfik o konsystencji pasty. Następnie należy nałożyć odpowiednią ilość tego roztworu na brud i zostawić tak na 12 godzin (najlepiej na noc).

Kolejnym krokiem jest usunięcie mokrą ścierką jak największej ilości sody i spryskanie całej powierzchni piekarnika octem. Wszystko należy później wytrzeć wilgotną ściereczką.

Ostatnią czynnością jest włożenie wszystkich wcześniej usuniętych elementów do wnętrza urządzenia, włączenie piekarnika na niską temperaturę i zostawienie go tak na 15 minut. Po takiej szybkiej akcji efekt czystości gwarantowany.

Pastę wykonaną według tego przepisu można również zastosować do czyszczenia osadu z szyby piekarnika. Specyfik należy zostawić wtedy na 30 minut, a później zmyć mokrą ścierką. Stosując tę metodę nasz piekarnik zawsze będzie lśnił.

Źródło: lolmania

Share