Polacy w żałobie. Wychowywali się na jego utworach

Polacy są zasmuceni okropna informacją. Lider zespołu 2 plus 1 nie żyje. Uznany muzyk, którego sława przez wiele lat nie przemijała, odszedł na zawsze. Dokładne informacje opublikowali jego przyjaciele.

Zespół 2 plus 1 należy do grona najbardziej ponadczasowych formacji muzycznych w naszym kraju. Wiadomość o śmierci muzyka związanego z tą formacją zasmuciła wszystkich fanów.

To właśnie oni, najbardziej nie potrafią pogodzić się z jego odejściem. Okazuje się, że kilka ostatnich lat nie było dla niego najłatwiejsze.

Koszmarne wiadomości. Nie żyje lider 2 plus 1

Pierwsze oficjalne informacje o śmierci ostatniego lidera zespołu 2 plus 1, Cezarego Szlązaka, pojawiły się w miniony poniedziałek, późnym wieczorem. Tragiczne wiadomości zostały opublikowane na Facebooku na profilu Polska Scena Muzyczna.

W poście poinformowano między innymi, że przez ostatnie kilka lat muzyk zmagał się z ciężką chorobą. Nie podano jednak dokładniejszych informacji, jakie było to schorzenie. Zmarł w wieku 72 lat.

– Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś, po długiej walce z chorobą, odszedł CEZARY SZLĄZAK, nasz Przyjaciel i członek legendarnego zespołu 2PLUS1. Spędziliśmy razem na scenie ostatnich 20 lat. Publiczności i muzyce, którą kochał, wierny do końca – czytamy.

Polacy w żałobie. Wychowywali się na jego utworach

Polacy przez wiele lat mogli podziwiać jego muzyczny talent. Wszystko zaczęło się w roku 1976 we wspomnianym zespole założonym przez nieżyjącego już Janusza Kruka oraz Elżbietę Dmoch.

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby hitów takie jak: „Windą do nieba”, „California mon amour”, „Nic nie boli” czy „Requiem dla samej siebie”.

Cezary od początku dzierżył rolę saksofonisty. Po kilku latach grupa muzyczna rozpadła się, a Szlązak postanowił założyć własny zespół „Cezary Szlązak Band”.

Ponadto, w roku 2016 i 2017 próbował powrócić do starej nazwy i wystąpić z okazji 45-lecia zespołu, jednak ponieważ zrobił to bezprawnie, musiał powrócić do własnej nazwy.

.

Źródło: facebook

Share