„W polskim mieście znaleziono ciało dziecka w koszu”: policja przeprowadza masowe rewizje

Wiadomości o znalezionych zwłokach dziecka wstrząsnęły podlaską gminą. Dziecko znaleziono w pojemniku na śmieci, prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo, podejrzewa się zabójstwo.

Wiadomości o śmierci noworodka podano dzisiaj w podlaskich mediach. Znaleziono jego zwłoki w jednym z ogrodowych pojemników. Prokuratura prowadzi dochodzenie z podejrzeniami zabójstwa, ustalono już datę śmierci dziecka.

Wstrząsające wiadomości o przerażającym odkryciu w pojemniku

Przerażającego znaleziska dokonano w miejscowości Gawrychy, w podlaskiej gminie Zbójna. W trakcie prowadzenia śledztwa w sprawie mieszkanki miejscowości znaleziono w jej ogrodzie zwłoki niemowlęcia. Ciało znajdywało się w pojemniku na śmieci. Przeprowadzono już oględziny, sekcję zwłok oraz zabezpieczenie materiału biologicznego. Jak ustalili śledczy – noworodek zmarł 4 lipca, zwłoki znaleziono w sobotę.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek po porodzie został pozostawiony bez należytej opieki i porzucony – podała w swoim komunikacie Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Śledczy prowadzą dochodzenie pod kątem zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko zmarło i zostało porzucone z powodu braku odpowiedniej opieki.

Matka zmarłego noworodka została ciężko pobita i walczy o życie

Dziennikarze próbowali dowiedzieć się więcej od mieszkańcu. Jedyne co usłyszeli to obelgi skierowane w stronę matki zmarłego noworodka. Informowali, że sytuacja w jej rodzinie była trudna, ale nie zdradzali szczegółów.

– Ludzie nie znają sytuacji i nie mają żadnej wiedzy, a rzucają obelgami w kierunku matki dziecka. Nie wiedzą, jak wyglądało jej życie i jak doszło do tego. Jest drugie dno tej sprawy – poinformował jeden z mieszkańców gminy.

Jak podał jeden internauta podający się za znajomego matki zabitego noworodka – prawdopodobnie nie ona była odpowiedzialna za śmierć dziecka. Według źródła mąż kobiety wielokrotnie się nad nią znęcał – teraz trafiła ciężko pobita do szpitala i walczy o życie.

Źródło: pikio.pl

Share