Reakcja noworodka zaskoczyła samych lekarzy

Dziecko, które właśnie przyszło na świat, nie mogło przestać się tulić do swojej mamy. Reakcja noworodka zaskoczyła samych lekarzy. Kto by pomyślał, że mały człowiek jest w stanie w tak piękny sposób okazać swą miłość do rodzica…

24-letnia Brazylijka urodziła Agatę dzięki cesarskiemu cięciu. Po wielu godzinach bólu i stresu, dziecko w końcu przyszło na świat. Jego reakcja na widok mamy zapiera dech w piersiach. Całe zdarzenie nagrał świeżo upieczony tatuś!

Poród to ogromne przeżycie nie tylko dla kobiety, ale również… jej dziecka. Jak potwierdzają naukowcy, ono także staje się aktywnym uczestnikiem własnych narodzin.

Maluch, który przez dziewięć miesięcy przebywał w przyjaznym i bezpiecznym środowisku, nagle musi zmierzyć się ze światem pełnym nieznanych wcześniej bodźców. Bliskość matki po porodzie jest więc niezwykle ważna dla każdego dziecka.

Dziecko tuliło swoją mamę

Gdy 5 kwietnia 2017 roku na świat przyszła mała Agata Ribeiro Coelho, znajdujący się w sali lekarze wstrzymali oddech. Wielu z nich przyznało później, że nigdy nie mieli do czynienia z tak wzruszającym doświadczeniem.

Tuż po porodzie, jedna z położnych wykąpała i ubrała małą Agatę. W tym czasie jej mama odpoczywała po wielogodzinnym wysiłku. Z czasem mała dziewczynka była gotowa, by ujrzeć swojego rodzica. Poruszona kobieta skomentowała całe wydarzenie słowami:

– To była niesamowita chwila, kiedy moja córka przytuliła mnie po raz pierwszy… Zespół medyczny był świetny i wszyscy byli naprawdę zaskoczeni, że zachowała się w ten sposób – powiedziała.

Tata dziewczynki postanowił udokumentować tę wzruszającą chwilę. Mężczyzna przyznał, że jest bardzo dumny zarówno ze swojej partnerki, jak i córeczki.

Share