Jak mít čisté a voňavé prádlo levně a bez chemie? Vaše prádlo bude svěží a voňavé jako jarní louka

Všude se mluví, že chemie není zdravá, ale jak se jí máme vyhnout? Není jednoduché najít potraviny bez použití chemických konzervantů a co teprve přírodní prostředky na praní. A stačí pouze jedna složka, aby Vás prádlo okouzlilo čistotou a vůni!

Nalijte 125 ml octu do pračky. Má blahodárný vliv: Vaše prádlo déle zachová svou barvu a zmuchlané prádlo se oddělí od zbytku věcí.

.

Ocet může klidně nahradit aviváž!

.

Je to vyzkoušený způsob každé babičky – ocet na skvrny!

.

Ti, kteří mají citlivou pokožku, vědí, že prášek, který se dobře nesmyje z oblečení, může způsobit podráždění. Pokud tomu chcete zabránit, nalijte 125 ml octu do každého praní.

.

Věděli jste, že ocet neutralizuje zápach tabákového kouře?

.

Ocet pomůže odstranit mimořádně obtížné skvrny, např. od vína. Namočte špinavé prádlo v horké vodě s octem a nechte stát přes noc, ráno vyperte.

.

Každý milovník zvířat ví, jak může vypadat oblečení po hlazení svého oblíbence… Stačí jen přidat ocet do praní! 🙂

.

Elektrizující oblečení? Ocet to zvládne! Mimochodem, ocet je skvělý také na elektrizující vlasy 🙂 Stačí ho přidat do posledního máchání.

.

Některé látky se může prát pouze ručně, aby nedošlo k jejich poškození. Nalijte do vody 60 ml octu a močte oblečení aspoň půl hodiny. Je to nejméně invazivní způsob praní.

.

A navíc ocet pomůže udržet pračku čistou 🙂

.