Trzy sprawy Krystyny Pawłowicz w sądzie. Trzy razy ten sam sędzia

Krystyna Pawłowicz ma nieprawdopodobne szczęście do sędziego Krzysztofa Świderskiego. Sędzia już dwukrotnie orzekał na jej korzyść, teraz prowadzi trzecią sprawę posłanki. Warto wspomnieć, że Świderski właśnie Krystynie Pawłowicz zawdzięcza swój awans zawodowy.

Sędzia Krzysztof Świderski już dwukrotnie został wylosowany do prowadzenia sprawy Krystyny Pawłowicz. Teraz prowadzi trzecią sprawę. • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Krystyna Pawłowicz, jako reprezentantka parlamentu, opiniuje w Krajowej Radzie Sądownictwa sędziów przedstawionych do awansu. To między innymi jej opinii sędzia Krzysztof Świderski zawdzięcza awans. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kilka faktów, które trudno jest racjonalnie wytłumaczyć.

Otóż okazuje się, że Pawłowicz ze Świderskim miała już do czynienia wcześniej i to kilkukrotnie. To właśnie ten sędzia prowadził jej dwie sprawy przeciwko Jerzemu Owsiakowi. Obie wygrała posłanka PiS. Świderski w obu przypadkach został wylosowany do prowadzenia spraw pani poseł.

Jakby tego było mało, sędzia po raz trzeci został wylosowany do prowadzenia sprawy, w której jedną ze stron jest Krystyna Pawłowicz, tym razem przeciwko Sławomirowi Nitrasowi.

Ta trzecia wciąż trwa, co zresztą ma duże znaczenie dla sprawy awansu Świderskiego. Krystyna Pawłowicz powinna wystąpić o wykluczenie jej w KRS z opiniowania wniosku o awans.

Sprawa między posłanką a Nitrasem wciąż się toczy, rzecznik KRS Maciej Mitera uznał opiniowanie sędziego przez członka Rady, wobec którego sędzia wydawał pozytywne wyroki, za niedopuszczalne. Fakt, że trzecia sprawa wciąż jest w toku, budzić może poważne obawy o bezstronność sędziego.

źródło: natemat.pl

Share