Szampon, z którego korzysta większość Polaków kryje w sobie tajemnicę. Czego nie wiedzieliśmy?

Szampon, z którego korzysta większość Polaków kryje w sobie straszną tajemnicę. Wiadomość dotycząca tego produktu jest odrażająca – poznając prawdę, mało kto będzie chciał po niego sięgnąć.

Szampon to produkt, który używany jest w zasadzie przez wszystkich. Pielęgnacja włosów nie kończy się na używaniu produktów do mycia, oprócz nich na sklepowych półkach można bowiem znaleźć szeroki wybór innych kosmetyków, z których najpopularniejsze są odżywki do włosów, maski czy produkty do stylizacji.

Ulubiony szampon większości Polaków

Przeprowadzone w tym roku badania rynku konsumenckiego „Ulubiona Marka Polaków” wykazały, że szampon, po który najczęściej sięgają Polacy, to Head & Shoulders.

Produkt, który obiecuje, że łupież zniknie po regularnym stosowaniu, zyskał szerokie uznanie – kobiety i mężczyźni w kraju wybierają go i kupują na potęgę. Niestety, nie zdają sobie sprawy z tego, co ukrywa przed nimi producent.

Szampon marki Head & Shoulders, a w zasadzie jego opakowanie, w całości wykonane jest z plastiku. Wzbudza to ogromne kontrowersje wśród konsumentów, którzy nie chcą przyczyniać się do nadprodukcji tego nieekologicznego tworzywa.

Czują się oszukani przez producentów, którzy skrywali przed nimi odrażającą prawdę o produkcji z wykorzystaniem ogromnych pokładów plastiku. Marka wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i proponuje im wspólną walkę o mniejsze zanieczyszczenie planety.

Procter & Gamble jest liderem na rynku kosmetyków, a ich szampon Head & Shoulders dostępny jest na całym świecie. Właściciele marki zdali sobie sprawę, że skoro są najważniejszą firmą na rynku, zmuszeni są podjąć pewne kroki, by zmniejszać produkcję plastiku.

I udało im się znaleźć rozwiązanie. Szampon będzie od teraz umieszczany w butelkach z plastiku, który został już wcześniej wyprodukowany, a obecnie zanieczyszcza środowisko, na przykład leżąc na plażach czy pływając w oceanach.

– Ekologiczna butelka nie jest próbą ratowania się przed rosnącymi udziałami marek stricte ekologicznych. Mimo widocznego trendu eko, ich produkty pozostają wciąż niszowe. Nasza akcja jest natomiast wyrazem odpowiedzialności za środowisko i ma funkcję edukacyjną – podkreśla wiceprezes P&G.

źródło: innpoland

Share