„Ta dieta naprawdę pozwala schudnąć raz na zawsze”: kobieta straciła 195 funtów iw końcu stała się szczęśliwa

Dieta pomogła jej w normalnym funkcjonowaniu i znalezieniu miłości – to piękne, jednak obkupione długim wysiłkiem i zaakceptowaniem zasad narzuconych przez lekarza i dietetyka. Wyzwania podjęła się pewna kobieta, a podjęciu decyzji będzie dziękować do końca życia.

Dieta nie była nigdy przyjacielem 55-letniej dziś kobiety. Nie wierzyła w zdrowe odżywianie i nie podejmowała się zmiany trybu życia dla własnego zdrowia. Zawsze ufała temu, że jest stworzona do bycia „większą” i próbowała znaleźć korzyści takiego stanu rzeczy. Z biegiem czasu zapędziła samą siebie w kozi róg.

Dieta dla Janine nie istniała. Wcześniej ratowała się tabletkami

Janine Mueller z Seattle w stanie Waszyngton od dziecka miała problemy ze swoją zbyt dużą wagą. Prawdopodobnie pewne cechy wyglądu odziedziczyła po swojej biologicznej mamie – po porodzie oddała ją do adopcji i była dość „dużą” kobietą. Lekarz ostrzegł nowych rodziców, żeby pilnowali wagi dziecka. Kilka lat później ten sam lekarz doradzał odnośnie wciąż rosnącej wagi Janine.

Kiedy miała 4 lata, rodzice zamiast diety zaczęli podawać jej tabletki na odchudzanie, które działały podobnie jak amfetamina. Nie chciało jej się jeść, ale po odstawieniu „farmaceutyków” miała napady jedzenia. Przez to działanie uzyskała efekt jo-jo. Nadal niebezpiecznie tyła, a po śmierci rodziców waga jeszcze bardziej wzrosła. Nie radziła sobie z problemami.

By zaakceptować swój wygląd została modelką plus-size i zajęła się pozowaniem do zdjęć reklamując bieliznę dla puszystych. Kiedy codzienne czynności zaczęły sprawiać jej problemy, postanowiła coś z tym zrobić.

Schudła 195 kilogramów dzięki zabiegowi. Zaczęła w końcu chodzić

Historię Janine opisał program „Historie wielkiej wagi”. Zdesperowana kobieta zgłosiła się do programu, ponieważ od 10 lat nie chodziła. Poruszała się jedynie za pomocą mobilnego skutera. W dniu zgłoszenia się do programu ważyła 308 kilogramów, przez co nie mogła korzystać z toalety, sprzątać, schylać się. Lekarz po zapoznaniu się z problemem od razu zarządził przejście na dietę.

Przy diecie narzuconej przez lekarza, ale przy całkowitym braku ruchu, efekty były nikłe – kobiecie udało się schudnąć jedynie 3 kilogramy w 2 miesiące. Musiała poddać się więc zabiegowi założenia balonu wypełnionego solą fizjologiczną, który przez wypełnienie żołądka, zmniejszał jej apetyt. Poskutkowało – schudła tyle, żeby zostać zakwalifikowaną do kolejnej operacji. Pozostał teraz jedynie zabieg usunięcia nadmiaru skóry.

Dzięki takiemu działaniu schudła łącznie 195 kilogramów. Aktualnie waży około 112 kilogramów i cieszy się głównie z tego, że mogła opuścić wózek, który był jej więzieniem przez tyle lat. Porusza się za pomocą balkonika, ale nie przeszkadza jej to. Musiała wybrać takie rozwiązanie, ponieważ jej stawy były tyle lat obciążone i bez ruchu.

Nabrała też odwagi, by założyć konto na portalu randkowym. Nie trwało długo, gdy znalazła swoją drugą połówkę. Wzajemnie zaczęli się poznawać i to był strzał w dziesiątkę. Miłość dodała jej skrzydeł, a podejście ukochanego motywuje w dalszej walce o siebie.

Źródło: pikio.pl

Share