Trik z zastosowaniem zużytej torebki po herbacie zyskuje na popularności. Efekty są powalające

Herbata może być nie tylko pysznym, rozgrzewającym napojem. Świetnie sprawdzi się również jako pomocnik w walce z brudem. Efekty są powalające, a trik z zastosowaniem zużytej torebki po herbacie zyskuje na popularności.

Herbata może się świetnie sprawdzić jako nasz pomocnik w sprzątaniu. Bardzo często po zaparzeniu pysznego naparu wyrzucamy torebkę do kosza. Jak się okazuje, warto ją zachować i wykorzystać podczas domowych porządków. Wykorzystanie saszetki po herbacie przy myciu sedesu da powalające efekty, które zaskoczą każdego.

Herbata usunie uporczywe osady

Kiedy zaparzysz swoją ulubioną herbatę, nie wyrzucaj jej od razu do kosza. Ten pozornie zalegający w kuchni odpad może sprawić, że porządki w domu będą szybkie, łatwe i przyjemne. Zwłaszcza, jeżeli walczymy z uporczywymi osadami w łazience. Ten trik jest polecany przez panie domu, warto zapoznać się z jego szczegółami.

Wiele sklepów oferuje chemicznie produkty, które z łatwością usuną kamień i osad z sedesu czy umywalki. Wszystkie jednak zawierają trujące związki, które szkodzą zarówno nam, jak i przyrodzie. Niebezpieczne czy szkodliwe składniki chemiczne można w łatwy sposób zastąpić właśnie saszetką herbaty. Jest to niedrogi, a przede wszystkim bezpieczny sposób, który szybko wyeliminuje osady.

W celu usunięcia uporczywego osadu ze zlewu czy sedesu należy przymocować kilka wilgotnych saszetek po herbacie do brudnych obszarów. Następnie pozostawiamy torebki na dwadzieścia minut. Po tym czasie przecieramy zabrudzone miejsce wilgotną gąbeczką – to wystraczy, że usunąć brzydkie zacieki czy kamień.

Jest jednak jeden warunek, którego trzeba przestrzegać. Nie wolno zostawiać wilgotnych torebek z herbatą na dłużej niż 20 minut. W przeciwnym razie na muszli klozetowej czy umywalce mogą pozostać odbarwienia od ciemnego naparu. To chyba najlepszy sposób w walce z uporczywymi osadami. Ponadto oszczędza czas oraz pieniądze, a do tego nie zatruwa środowiska chemicznymi produktami

źródło: pikio.pl

Share