„Ile widzisz cyfr?”: Sprawdź, czy jesteś w grupie 1 procenta szczęśliwców

Niektórzy twierdzą, że tę zagadkę można potraktować jako test na inteligencję. Tylko osobom z najwyższym IQ udaje się wskazać prawidłową odpowiedź. Z drugiej strony – nawet jeśli nie podołasz zadaniu, tego typu łamigłówki to świetny sposób na poprawę pracy mózgu. Spostrzegawczość i logiczne myślenie trzeba trenować tak samo, jak mięśnie.

Wydaje się, że to nic skomplikowanego. Ot, kilka połączonych ze sobą cyfr, które dzięki wyobraźni bardzo łatwo od siebie oddzielić. Problem w tym, że wskazując jedną – po chwili widzisz kolejną. Granice zacierają się, a umysł wyraźnie się przegrzewa. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z tym do końca.

Czy Tobie się to uda? Sprawdź, czy jesteś w grupie 1 procenta szczęśliwców. To znaczy: bystrzaków.

.

Na ilustracji połączono kilka cyfr. Razem tworzą zagadkowy kształt, który na pierwszy rzut oka nie przypomina niczego, co znamy. Tym razem nie liczy się jednak całość, ale poszczególne części składowe. Tworzy je kilka zaokrągleń i linii prostych. Co skrywają?

.

Jak czytamy na psychiccafe.nz – tylko nielicznym udaje się rozwiązać zadanie do końca. Większość z nas dostrzega 4, może 6 cyfr. W rzeczywistości jest ich aż 10, w tym jedna odwrócona (7).

Pytanie tylko, czy to rzeczywiście test na inteligencję, czy może jednak spostrzegawczość jest niezależna od IQ? Tak czy owak – ta umiejętność na pewno przydaje się w życiu.

Share