„Nechtěl poslouchat manželku“: Muž 62 let předstíral, že je hluchý

Každý muž asi zná situaci, kdy by nejraději zastavil šílený příval slov od své drahé polovičky. Podobný problém řešil poměrně dávno i Barry Dawson z Connecticutu. A vyřešil to dokonale – 62 let předstíral, že je hluchoněmý.

Barry a Dorothy se vzali, když jim bylo 22 a 18 let. Jenže Barry poměrně brzy přišel na to, že ho jeho žena zahrnuje neustálým přívalem slov. A vadilo mu to. Začal tedy předstírat, že je hluchoněmý, aby ji nemusel poslouchat a odpovídat jí.

Dorothy to ale nevzdala a naučila se i znakovou řeč, aby mohla se svým manželem mluvit. „Trvalo mi dva roky, než jsem dokázala komunikovat rukama. Jakmile jsem v tom začala být dobrá, on začal mít problémy s očima. Když o tom teď přemýšlím, myslím, že to také jen předstíral,“ říká zdrcená žena, která se se svým manželem nyní rozvádí.

Je neuvěřitelné, že i v takových podmínkách pár vychoval šest dětí a má nyní 13 vnuků a vnuček. Všichni si vždycky mysleli, že Barry je hluchoněmý. „Když byl doma, vždycky předstíral, že je hluchý.

.

Trvalo to do chvíle, kdy jsem viděla na Youtube video, na kterém je vidět Barry, jak zpívá s přáteli v karaokebaru. Mě tvrdil, že je na setkání s charitou. Teď už tomu všemu rozumím,“ vysvětluje zdrcená Dorothy.

Jenže Barryho právník vysvětluje celou věc z úplně jiného úhlu pohledu. „Můj klient je velmi tichý člověk, ale jeho žena je nesnesitelně ukecaná. Kdyby nepředstíral, že je hluchý, rozvedli by se před 60 lety. Takže to udělal pro dobro jejich vztahu a rodiny,“ má jasno advokát Robert Sanchez.

S tím ale asi Dorothy nesouhlasí, protože trvá na rozvodu a chce polovinu majetku, který za roky se svým „hluchoněmým“ manželem nastřádala. Také požaduje peníze za emocionální újmu, kterou ji způsobil