Zdarza ci się stosować biały ocet podczas prania? Nie przypominasz sobie? Wszystko przed tobą!

Zdarza ci się stosować biały ocet podczas prania? Nie przypominasz sobie? Wszystko przed tobą! Dodawanie octu poprawi jakość prania oraz pozytywnie odbije się na działaniu samej pralki, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Ponadto cena octu jest stosunkowo niska, butelka kosztuje dosłownie parę złotych. Specjalnie dla ciebie opisaliśmy 8 pozytywnych aspektów dotyczących dodawania octu do prania.

W większości mieszkań znajdziemy ocet wśród środków przeznaczonych do prania!

1. Urządzenie piorące

Nasącz ścierkę białym octem i wytrzyj nią wykonane z tworzywa sztucznego elementy wylotowe bębna. Pozbędziesz się drażniącego odoru, usuniesz zabrudzenia oraz ślady pleśni. Wlej ilość odpowiadającą połowie butelki do komory pralki i ustaw ją na szybki program. Dzięki temu zostanie ona dokładnie wyczyszczona, a nieprzyjemne zapachy znikną na długi czas.

2. Szaty naszych pociech

Dziecięca skóra jest niezwykle podatna na podrażnienia, wywołane dodatkami zapachowymi. Możesz temu zapobiec, mieszając szklankę octu z detergentem zmiękczającym, podczas prania ubranek dziecięcych. W przypadku intensywnego zaplamienia namocz ubranie w misce z ciepłą wodą, octem i łyżką sody. Ocet usunie odór moczu.

3. Sierść zwierząt

Ubrania prane z dodatkiem białego octu są mniej podatne na przyciąganie zwierzęcej sierści. Jeśli trzymasz w domu zwierzęta, takie jak pies czy kot, to ta metoda jest strzałem w dziesiątkę.

4. Koce oraz spodnie wykonane z miękkich materiałów

To kolejne pole do popisu dla białego octu! Twoje nowe spodnie dżinsowe nadal sprawiają ci dyskomfort podczas noszenia? Biały ocet to doskonały dodatek zmiękczający. Podczas prania wlej ocet do komory pralki, a twoje spodnie staną się komfortowe jak nigdy dotąd.

5. Nieprzyjemna woń

Drażniący zapach potu, moczu czy odór związany z pleśnią to tylko część problemów, które zwalczysz za pomocą octu, dodanego podczas prania ubrań.

6. Pranie manualne

Elementy bielizny, takie jak staniki, skarpetki oraz majtki, ze względu na swoją delikatność, powinny być prane ręcznie. Wlej do miski z wodą odrobinę środka piorącego, tak by powstała delikatna piana, a następnie dodaj 2 łyżeczki octu. Dzięki octowi zniknie nieprzyjemna woń, a sama bielizna stanie się mniej podatna na osadzanie resztek środka piorącego.

7. Iskrzenie

Szklanka octu, wykorzystana podczas prania, sprawi, że twoje ubrania staną się elektrostatycznie obojętne. To skutecznie powstrzyma tak zwanemu przeskakiwaniu iskier w przypadku potarcia ubraniem o inną powierzchnię.

8. Zaplamienia

Zżółknięte ciuchy, zaplamienia spowodowane sokiem, kawą lub moczem nie mogą mierzyć się z siłą octu. Sporządź roztwór z wody i octu w stosunku pół na pół. Następnie namocz w nim brudne ubrania, pozostawiając je na około 12 godzin, po czym zwyczajnie wypierz je za pomocą pralki.

Share