„Za svoji dlouhověkost vděčí především… “ – říká poslední žijící osoba narozena před rokem 1900! Zjistěte, co je tajemstvím dlouhověkosti

Emma Morano se narodila 29. listopadu 1899 a je jedinou osobou na světě narozenou před rokem 1900. Pochází ze severní Itálie a i navzdory tomu, že bydlí sama, její příbuzní, přátelé a sousedi ji navštěvují každý den.

Všechny je fascinuje, jakým zázrakem Emma odolává přibývajícím rokům! Jediná potíž, kterou má, je rychlejší ztráta sluchu a celková únava.

Emma tvrdí, že za svoji dlouhověkost vděčí především… dietě. Navzdory všeobecnému přesvědčení, že snídaně je základ dne, ona sní každé ráno jenom pár sušenek.

Její jídelníček tvoří také… vajíčka. Již jako mladá snědla 3 vejce denně a říká, že díky tomu se zbavila i chudokrevnosti. Babička tak zůstala věrná své dietě a i nadále sní 3 vejce denně!

.

Vědci z Harwardské univerzity zkoumají DNA její matky, která zemřela když jí bylo 91 let a její sestry, která se dožila až 107 let! Zdá se, že všechny tři ženy měly stejný jídelníček.

Také si myslíte, že dlouhověkost spočívá v konzumaci vajec?

.