Věříte na paranormální jevy? Podle těchto 5 znamení poznáte, že u vás doma straší

Paranormální či nadpřirozené jevy jsou předmětem lidského zájmu již dlouhá staletí, ne-li tisíciletí. Dnes žijeme v poměrně racionální době, kdy věřit na duchy či jiné nadpřirozené bytosti již není zcela obvyklé a pokud na ně věříte, lidé vás mají za blázny.

Nicméně i když to nechceme přiznat, v hloubi duše chceme věřit tak trochu všichni. Nadpřirozeno nás totiž přirozeně láká a snad každý by se chtěl alespoň na chvíli ocitnout ve světě Harryho Pottera.

.

Pokud však tuto záležitost vidíte spíše z toho temného úhlu pohledu, můžete mít strach, že vás nějaký duch sleduje.

Jak poznáte, že u vás v domě straší? S námi si můžete přečíst o několika znameních, podle kterých poznáte, že se ve vaší blízkosti nachází duch.

Tak pojďme na to!

1. Chladná místa či závany větru

.

Lidé zabývající se paranormálními jevy věří, že náhodné chladné závany jsou projevem duchů, obzvláště pokud se objeví zničehonic.

Je však zároveň dobré mít na paměti, že u těchto závanů lze většinou rychle a jednoduše odhalit jejich původ, takže si vždy všímejte, zda se ve vašem okolí nenachází větráky, otevřená okna a dveře či cokoli jiného, co by je mohlo způsobit.

2. Pocit, že vás někdo sleduje

.

Pokud se neustále ohlížíte přes rameno a máte za to, že za vámi někdo stojí, vaše mysl vám možná nevěší bulíky na nos. Vaše intuice vám často dokáže prozradit, že nejste sami, a to i když víte, že po fyzické stránce v domě či bytě sami skutečně jste.

Možná ještě hrozivějším projevem duchů může být pocit, že se vás někdo dotkne, přestože kolem vás nikdo jiný není. Můžete cítit dotek, škrábnutí či zatahání za oblečení.

Tento pocit zpravidla znamená, že se někdo snaží získat vaši pozornost.

3. Vaši mazlíčci se chovají zvláštně

.

Psi a kočky mohou díky svým vyvinutějším smyslům vycítit věci, které my nevnímáme. Váš pes vás například může štěkáním varovat před vstupem do jisté místnosti ve vašem domě, nebo zkrátka pravidelně jen tak bezdůvodně štěká.

Tak pozor na to.

4. Zvuky neznámého původu

.

Mezi tyto zvuky může patřit vše od jednoduchých nárazů až po z chůze či osamocené hlasy. Různá bouchnutí a nárazy však mohou mít mnoho různých příčin od praskání v topení až po hádky sousedů, takže je opět nutné je brát s rezervou.

Když však uslyšíte z vedlejší místnosti kroky, přestože jste v celém domě sami, či šepot lidí (kteří nejsou vaši sousedé), je možné, že máte neviditelné návštěvníky.

5. Zhoršení nálady či změny osobnosti

.

Duchové sice většinou nemohou hýbat věcmi, avšak mohou z vás vysávat energii.

Své problémy a bolesti z uplynulých životů mohou přenést na vás, a pokud jste dostatečně citliví na to, abyste se této energii podvolili, může vám to způsobit depresivní stavy.

Pokud budete mít pocit, že se u vás tyto příznaky nebezpečně naplňují, doporučujeme vyhledat místní pobočku Krotitelů duchů.

.