Existují dnes nějaké zázraky? Jean Hilliard – žena, která se proměnila na kus ledu, ale i tak přežila

Někteří lidé zimu milují, jiní ji zase nesnáší. Až vám však povíme příběh o Jean Hilliardové, možná ji taky nebudete mít rádi. Představte si, že se před zimou nemůžete ukrýt a vaše tělo je ponecháno na pospas mrazu.

Jean Hilliard je žena, která zmrzla doslova na kus ledu, ale i tak přežila.

.

Jean si vůbec nepamatuje, co se stalo. Byl to pro ni pocit, jako kdyby upadala do temnoty a následně usnula. Poslední vzpomínkou pro ní bylo probuzení v nemocnici.

Sama vůbec nevěděla, co se s ní stalo a vše ji museli objasnit lékaři. Její tělo bylo 6 hodin ve stavu hibernace a přežilo krutý mráz.

Od jejího příběhu uběhlo sice mnoho let, ale některé lékaře její příběh fascinuje dodnes. Pojďme se na její příběh společně podívat!

Psal se rok 1980 a 19letá Jean žila se svými rodiči v malém městečku Lengby v Minnesotě. Jednoho dne se rozhodla, že se s pár přáteli projede ven.

Bylo okolo půlnoci, teplota se pohybovala kolem -22 °C a Jean vyrazila autem na cestu domů. Jízdu nezvládla a nabourala.

Udělala špatné rozhodnutí

.

Jean nebyla vhodně oblečení, ale i tak se rozhodla, že vyhledá pomoc. Vyrazila za svým kamarádem Wallym Nelsonem, který měl bydlet poblíž. Vyšla velký kopec, na kterém se měl dům Wallyho nacházet, ale dům tam nebyl.

Nakonec dům objevila a už byla skoro u vchodových dveří, když se jí najednou zatemnilo před očima a omdlela.

V 7 ráno se Wally probudil vedle náhodné známosti, kterou si večer přivedl domů. Podíval se ven z okna a všiml si něčeho zvláštního.

Nejdříve si myslel, že někdo na jeho zahradě jen tak pohodil kabát a rukavice.

Byla to však Jean, zmrzlá, s otevřenýma očima dokořán. Omdlela dříve, než stihla zaklepat na Wallyho dveře.

Ohřívání

.

Nelson ji následně odtáhl na verandu, aby se podíval, zda je to skutečně Jean. Následně ji s velkými obtížemi naložil do auta a odvezl do nemocnice. Nutno podotknout, že Jean nejevila známky života.

Nelson ji nakonec odvezl do nemocnice, ale lékaři nebyli příliš optimističtí.

Jean byla natolik zmrzlá, že když se jí lékaři snažili vpíchnout jehlu do těla, zlomila se. Byla bledá, vypadala jako mrtvá, nereagovala a její tělesná teplota byla tak nízká, že se teploměrem nedala změřit.

Zázrak?

.

I když lékaři nebyli optimističtí, začali s rozmrazováním a ohříváním těla. Nakonec se jim podařilo zachytit slabý tep – její srdce zabilo jen 12x za minutu.

Nakonec se však lékařům podařilo Jean ohřát a po několika hodinách se probudila a dokonce s lékaři i komunikovala.

Největší strach neměla z toho, že mohla umřít, ale z toho, jak bude reagovat její otec až zjistí, že mu nabourala auto. Jean se brzy zotavila a neměla žádné trvalé následky.

Dnes je vdaná, má děti a autem v zimě v noci už nejezdí.