Znamy powód dlaczego Tusk nie pojawi się 16 lipca przed sejmową komisją ds. VAT

Donald Tusk nie pojawi się we wtorek w Sejmie przed komisją śledczą ds. VAT. Wniosek o usprawiedliwienie nieobecności szefa Rady Europejskiej złożył w imieniu byłego premiera mecenas Roman Giertych.

W połowie czerwca Donald Tusk był już przesłuchiwany przed komisją ds. VAT. 16 lipca szef Rady Europejskiej miał się stawić w Sejmie po raz kolejny, ale już wiadomo, że polityk tego dnia nie przyjedzie.

„W imieniu PDT złożyłem wniosek o usprawiedliwienie jego jutrzejszej nieobecności na posiedzeniu Komisji ds. VAT, gdzie miało się odbyć dokończenie przesłuchania świadka.

Tak jak już przed ostatnim przesłuchaniem sygnalizowałem Komisji w końcówce kadencji PDT jest b. zajęty” – poinformował na Twitterze mecenas Roman Giertych.

Ci, którzy na żywo oglądali przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją ds. VAT widzieli, jak były premier po kolei odpiera insynuacje i złośliwości zasiadających w niej posłów PiS.

Na podsumowanie dodał m.in., że metody stosowane przez PiS i nagonka, którą praktykują jej politycy, odwróci się w przyszłości przeciwko nim.

Więcej pisaliśmy o tym w naTemat tutaj.

Share