„Jsme jenom lidé, ne stroje!“ : Тajně vyfotografoval spícího lékaře. Reakce veřejnosti na sebe nenechala dlouho čekat

Před několika dny mexický bloger tajně vyfotil lékaře, který usnul během služby. Byly 3 ráno. Fotku zveřejnil na svém blogu a s hněvem ji okomentoval. Pak položil řečnickou otázku, zda za toto lékaři berou peníze.

Chování lékaře bylo podle něho skandální – zatím co si spí, pacienti musejí čekat. Nepočítal ale s překvapivou reakcí veřejnosti!

Fotkou si bloger z Mexika chtěl získat větší popularitu a více fanoušků. Byl na velkým omylu!

.

Lékaři a zdravotní sestry z celého světa se svého kolegy zastali a začali zveřejňovat fotky z práce, kde během krátké pauzy usínají v nepohodlné poloze.

.

Jeden z lékařů napsal: „Jsme jenom lidé, ne stroje!“ a má naprostou pravdu. Délka pracovní doby je obvykle 40 hodin týdně, to však neplatí pro pohotovost, kde je norma až 80 hodin…

.

Chybí personál, a přece se někdo musí o pacienty postarat. Z tohoto důvodu musí lékaři a zdravotní sestry často pracovat přesčas.

.

Představte si, že lékař musí být po 4-hodinové operaci plně připraven na další pracovní povinnosti. Je proto celkem běžné, že si potřebuje na 15 minut zdřímnout.

.

Pro někoho může být pohled na spícího lékaře pobuřující, během krátké pauzy ale načerpá sílu do další práce.

.

Namísto kritiky tento bloger mohl vzít v úvahu alespoň fakt, že je normální být po dlouhé službě unavený a lékař si musí odpočinout aby se mohl znovu naplno věnovat pacientům.

.

Navíc, usínat v těchto podmínkách? Upřímně s lékaři a zdravotními sestrami soucítíme…

.

Bloger dostal pořádně za vyučenou…

.

Pomalu se vytrácí… Nezanevřete na empatii!!!

.