Jaké produkty rodiče měli 2x zvážit před jejich koupí dětem?! 8 nebezpečných produktů

1.Prací prostředky

.

Ne nadarmo reklama na gelové kapsle do pračky nebo myčky varuje, abyste tyto kapsle drželi dál od svých dětí. Barevné prací prostředky mohou být lákavé pro malé děti, jejich požití je však velice nebezpečné.

Tyto látky mohou způsobit otravu, popáleniny v ústech, krku i žaludku. Některé přípravky také způsobují podráždění pokožky a očí a pokud je dítě vdechne, tak i poškození plic.

Jestliže máte podezření, že vaše dítě něco takového snědlo, ihned kontaktujte lékaře.

2. Nafukovací balónky

.

Barevné nafukovací balónky jsou častou součástí dětských oslav, děti je jednoduše milují. Jenže někdy mohou být opravdu nebezpečné.

Ve skutečnosti způsobují více dětských úmrtí než kterákoliv jiná hračka.

Balónky, zejména ty, které jsou vyrobeny z latexu, mohou být dítětem vdechnuty, což může vést až k udušení.

3. Krmivo pro domácí zvířata

.

Obecně platí, že krmivo pro domácí zvířata není pro člověka jedovaté.

Jenže kočičí nebo psí granule mohou být pro děti nebezpečné, a to kvůli jejich vdechnutí. Na dětské zoubky bývají příliš tvrdé a snadno uvíznou v krku.

Nikdy proto nenechávejte zvířecí granule v misce bez dozoru a dávejte je z dosahu svých dětí.

Pokud přeci jen dítě granuli spolkne a začne se dusit, zkuste mu dát několik ran do horní části zad, než přijede rychlá záchranná pomoc.

4. Drony

.

S rostoucí popularitou malých ručně ovládaných dronů přichází i zvýšené riziko různých poranění.

Vrtule na dronu se často stávají příčinou ošklivých zranění očí a proto je třeba, aby s těmito přístroji zacházela jen opravdu zkušená osoba.

5. Trampolíny

.

Pokud máte zahradu a děti, pak budete mít s velkou pravděpodobností i oblíbenou trampolínu. Na první pohled se to může zdát jako skvělá hračka pro děti, na které se do sytosti vyřádí, ale trampolína může být i velmi nebezpečnou pastí.

Podle databáze EU přijmou každodenně tísňové linky až 51 000 hovorů kvůli zranění dětí na trampolíně ve věku do 14 let.

Ve Spojených státech amerických se toto číslo pohybuje kolem 250 000. Dbejte proto na vysokou kvalitu kupovaných trampolín i dodržování bezpečnostních pokynů.

6. Skříně na hračky

.

Pokud jsou hračky vašeho dítěte uloženy například v truhle s těžkým víkem, je ideální víko odstranit nebo použít jiné úložné prostory.

Víko totiž „v nejlepším“ případě může dítěti skřípnout ruce, výsledkem však mohou být i daleko vážnější zranění.

Nevhodné jsou i lehké skříňky s dvířky, které na sebe děti mohou snadno převrhnout. Byly zaznamenány i případ, kdy se dítě zavřelo do truhly a udusilo se.

7. Některé pokojové rostliny

.

Pokojové rostliny mohou být esteticky velice přínosné pro náš domov, ale některé mohou být značně toxické a dokonce smrtící, pokud by byly zkonzumovány.

Například filodendrony, oleandry nebo durmany byste rozhodně neměli pěstovat v případě, že máte doma zvědavé děti, které všechno rády ochutnají. Pokud si tedy pořizujete nějakou květinu, zkontrolujte nejprve její nezávadnost.

8. Některé druhy bonbónů

.

e to opravdu paradoxní, že některé produkty určené přímo dětem jim mohou tolik uškodit. Platí to i pro některé druhy bonbónů, obzvláště ty kyselé.

Pamatujete si, jak jste jako malí lízali z dlaní Vitacit? Podobné produkty někdy mohou nadělat pořádnou paseku, například poleptat jazyk.

Pro malé děti jsou také nevhodné cucavé bonbóny, kterými by se mohly udusit.