„Čekal v předsálí a je nadšený!“ : Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová se stala podruhé maminkou

Velkou radost zažívá hejtmanka Středočeského kraje a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová (48). I když holčička, jejíž jméno do poslední chvíle tajila, přišla na svět o pár dní dřív, než měla, obě jsou podle informací Blesk Zpráv v pořádku a mladý tatínek Jakub Pokorný má co slavit.

.

Ještě nedávno řídila zastupitelstvo Středočeského kraje a v únoru moderovala i volební sněm hnutí ANO.

.

Teď už má ale hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová úplně jiné starosti.

.

V noci na čtvrtek totiž porodila zdravou holčičku.

.

Podle informací Blesk Zpráv přišla na svět brzy nad ránem – ve 2:58. Měří 49 centimetrů a váží tři kila. Obě jsou v pořádku.

.

A novopečená maminka si první chvíle svého druhého mateřství podle všeho pořádně užívá.

.

„Malá je krásná. Jmenuje se Ema a rozhodla se na svět přijít dřív, než jsme plánovali,“ řekla Jermanová exkluzivně Blesk Zprávám přímo z porodnice.

.

Žádné problémy ani komplikace naštěstí během porodu podle všeho nepřišly.

.

„Obě jsem v pořádu a vše proběhlo bez problémů i díky skvělé profesionální péči personálu v benešovské nemocnici. Děkuji všem,“ poslala Jermanová vzkaz lékařům.

.

Jméno Ema má germánský původ. Překládá se jako „pečovatelka“, „pečující“, ale také „starostlivá“, „milovaná“ nebo „veselá“.

.

Otec zůstal v předsálí

.

Hejtmanka teď na pár měsíců pověsila politiku na hřebík a bude si naplno užívat nové role. I když jedno mateřství už má za sebou. Z prvního manželství má totiž dnes už dospělého syna.

.

Tentokrát ale bude s dcerkou po šestinedělí doma mladý otec. Kadeřník Jakub Pokorný ale u porodu nebyl. „Čekal v předsálí a je nadšený,“ doplnila pro Blesk Zprávy Jermanová.

.

Pravomoci hejtmanky si na krajském úřadu rozebrali zatím její náměstci – chod úřadu si chce ale Jermanová čas od času pohlídat například přes konferenční hovory.

.

V kanceláři má navíc přichystanou postýlku i přebalovací pult – malá Ema se tedy zřejmě už brzy podívá tam, kde její maminka „velí“.

.

Jermanová se tak například ve čtvrtek nezúčastní zasedání předsednictva hnutí ANO, které má potvrdit vyloučení brněnských politiků Jiřího Švachuly a Petra Liškutina, kteří jsou podle politiků zapletení do korupční kauzy, která se má týkat nejen brněnské radnice, ale také tendru na mýtný systém, ve kterém měl sehrát svou roli také první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

.