V úterý odpoledne se lidé rozloučili se zesnulým hercem Jiřím Pechou. Pohřeb proběhl v obřadní síni v Brně, mezi smutečními hosty bylo kromě hercovy rodiny také mnoho hereckých a divadelních osobností. Jiří Pecha zemřel minulý čtvrtek ve věku 74 let.

Divadelní svět se zahalil do černé. Ve Velké obřadní síni krematoria města Brna proběhlo v úterý poslední rozloučení s hercem Jiří Pechou.

.

Pohřbu se kromě hercovy rodiny zúčastnilo také mnoho osobností z brněnské divadelní scény, pro které byl Jiří Pecha nejen respektovaným hereckým kolegou, ale také parťákem a přítelem.

.

Mezi smutečními hosty byli například spisovatel a herec Arnošt Goldflam, Miroslav Donutil, Václav Svoboda, kterého diváci TV Nova mohou znát jako Lumíra ze seriálu Ulice, režisér Jiří Strach nebo Radim Fiala alias Petr Hanák z Ordinace v růžové zahradě.

.

Na Pechu přišel zavzpomínat také dlouholetý kolega a kamarád Bolek Polívka, v jehož divadle Pecha dlouhá léta účinkoval.

.

Společně vystupovali v inscenacích Variace na chlast, Čekání na Godota a v mnoha dalších.

.

Po Polívkově boku vystupoval Pecha téměř 30 let. Polívku na obřad doprovodila jeho bývalá manželka Chantal Poullain s jejich synem Vladimírem. Oba rovněž účinkují v Divadle Bolka Polívky.

.

Herec Jiří Pecha zemřel po těžké nemoci 28. února 2019 ve věku 74 let. Umělec patřil k osobnostem spojeným s brněnským Divadlem Husa na Provázku, zářil například v hlavní roli ve hře na motivy knihy Boženy Němcové Babička: Šťastná to žena! v režii Iva Krobota.

Pechův výjimečný herecký talent se projevil už v ochotnickém divadle, následně Jiří Pecha vystudoval brněnskou JAMU.

Televizní diváci si jej mohou pamatovat z pohádky Lotrando a Zubejda, ze seriálu Bylo nás pět a naprosto nezapomenutelný byl Jiří Pecha v roli anděla ve snímku Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutentag.