Předpovědi meteorologů varovali: „Česká republika je v epicentru zhoršujícího se počasí – vítr, déšť, sníh a chlad“. Podrobnosti

Po čtvrtku, kdy by teploty měly vyšplhat až na 20 °C, se opět ochladí. Pokud se rozhodnete vyrazit o víkendu ven, raději si vezměte zimní kabáty.

Podle meteorologů teploty přes den klesnou pod 10 °C, v noci i pod nulu.Čeká nás také převážně déšť, na horách pak nasněží čerstvý sníh.

Ve čtvrtek si lidé budou moci užít vysokých teplot, které se vyšplhají na 16 až 20 °C. Bohužel se nedočkáme jasné oblohy, ale bude převážně zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť.

Zároveň stále platí výstraha meteorologů před silným větrem, který bude zesilovat od západu ve čtvrtek odpoledne.

V nárazech může vítr dosáhnout rychlosti 70 km/h, na horách až 110 km/h. V noci na pátek se vítr zmírní, avšak během pátku začne opět nabírat na intenzitě, a to ve všech krajích.

V pátek se opět ochladí. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na Moravě a ve Slezsku místy 14 °C. Bude polojasno až oblačno, místy přechodně zataženo. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C.

Sobota bude převážně deštivá. Většinou nás čeká polojasno, od západu pak začne přibývat oblačnost. Nad 700 metrů meteorologové předpovídají srážky smíšené nebo sněhové.

Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, přes den se pak vyšplhají na 7 až 11 °C.

.

Ani v neděli se nedočkáme slunného počasí. Pokud se vydáte na výlet, vezměte si raději pláštěnky.

Obloha bude zatažená, na většině území občasné déšť nebo přeháňky. Na horách pak napadne čerstvý sníh. Nejnižší denní teploty 6 až 10 °C, v noci se budou pohybovat od 5 do 1 °C.

Na začátku týdne se počasí nijak nezmění. V pondělí bude opět oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nad 500 metrů opět očekávejte srážky spíše sněhové. V noci klesnou teploty i pod nulu.

Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C.

Chladné počasí a déšť by podle meteorologů měly vydržet až do čtvrtka. Na horách budou srážky sněhové.

Nejnižší noční teploty 2 až -3 °C, nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C.