Lidl měl klamat zákazníky! Kabanosy musí stáhnout z prodeje

Kabanosy z mosteckého Lidlu neobsahovaly skoro žádné hovězí maso. O klamání zákazníků informovala v pátek Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Prodejci výrobek museli stáhnout z prodeje a zároveň jim hrozí pokuta.

Inspektoři SZPI při cílené kontrole zjistili, že masný výrobek „Pikok Kabanosy“, který nabízela provozovna Lidl Česká republika v. o. s. z Mostu, neobsahoval množští hovězího masa napsaného na obalu.

„Výrobce na obalu potraviny mj. uvedl: 100 g výrobku (bylo vyrobeno) ze 158 g masa (z toho 150 g vepřové maso a 8 g hovězí maso).

Laboratorní rozbor ale prokázal, že výrobek neobsahuje hovězí maso v množství vyšším než 1%,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Prodejce tak svými informacemi o skutečném složení uvedeném na obalu klamal spotřebitele.

„Kontrolovaná osoba se tím dopustila porušení Evropského nařízení 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, a to ve smyslu klamání spotřebitele,“ doplnil Kopřiva.

Inspekce dále nařídila prodejci, aby masný výrobek stáhnul ze všech svých poboček a také zahájí správní řízení o uložení pokuty.